آلبوم «از جان و از دل» به آهنگسازی نوید دهقان با صدای سالار عقیلی نقد و بررسی می‌شود
با حضور داریوش پیرنیاکان، اردشیر کامکار، علی جهاندار و ...
آلبوم «از جان و از دل» به آهنگسازی نوید دهقان با صدای سالار عقیلی نقد و بررسی می‌شود
لبوم «از جان و از دل» به آهنگسازی «نوید دهقان» با صدای «سالار عقیلی» و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» ساعت 11 قبل‌ازظهر روز چهارشنبه 28 مهر در فرهنگسرای ارسباران نقد و بررسی می‌شود.
 
تاريخ : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
به گزارش هنرنیوز ، آلبوم «از جان و از دل» به آهنگسازی «نوید دهقان» با صدای «سالار عقیلی» به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» مدیریت شرکت «ایران گام»، مؤسسه «نغمه سرای روژین» و پخش «هنر شهر» و با همکاری گروه موسیقی «قمر» و براساس اشعاری از سعدی، اقبال لاهوری و علیرضا خیابانی و هم‌نوازی آواز حریر شریعت‌زاده با پیانو، با حضور تعدادی از هنرمندان موسیقی از جمله؛ داریوش پیرنیاکان، اردشیر کامکار، علی جهاندار، مهیار علیزاده، کوروش متین و ... در ساعت 11 قبل ‌از ظهر روز چهارشنبه 28 مهر ماه در فرهنگسرای ارسباران تهران نقد و بررسی می‌شود.

در این مراسم، همچنین آلبوم تکنوازی تنبک «بر مدار زمان» اثر فرهاد صفری به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» توسط شرکت «ایران گام» و مؤسسه «نغمه سرای روژین» رونمایی خواهد شد و توسط پخش «هنر شهر» در سراسر کشور منتشر و در اختیار علاقمندان به موسیقی قرار خواهد گرفت.

آلبوم «از جان و از دل» دو سی.دی لوح را شامل می‌شود که مدت زمان آن 85 دقیقه است و از قطعه اول تا آخرین قطعه آن یک پیوستگی وجود دارد و این پیوستگی با مدولاسیون‌های مختلف در دستگهاهای موسیقی ایرانی انجام شده است و به شیوه‌ای توسط نوید دهقان برای آن آهنگسازی شده است که در ساز و آوازها مرسوم نیست و پیچیده‌تر است و در عین حالی‌که آهنگسازی آن به طور کامل براساس ردیف ایرانی انجام شده است؛ جذابیتهای رایج در موسیقی امروزی را نیز در خود داراست.

نوید دهقان در آلبوم «از جان و از دل» به غیر از آهنگسازی این اثر و سرپرستی گروه موسیقی «قمر» تکنوازی ساز کمانچه را نیز برعهده داشته است؛ در این اثر موسیقایی بهزاد رواقی با ساز تار و علیرضا گرانفر با ساز سنتور به تکنوازی پرداخته‌اند و حریر شریعت‌زاده نیز با پیانو هم‌نواز آواز بوده است.

اعضای گروه موسیقی «قمر» که نوید دهقان را در آخرین اثرش همراهی کرده‌اند، عبارتند از: بهزاد رواقی ـ نوازنده تار، حمید بهروزی‌نیا ـ نوازنده تار، علیرضا گرانفر ـ نوازنده سنتور، بابک غسالی ـ نوازنده عود، شاهین صفایی ـ نوازنده بم‌تار، حسین محمد حسینی ـ نوازنده نی، نسیم اربابی ـ نوازنده کمانچه، سارا هستی ـ نوازنده کمانچه، نیلوفر شهبازی ـ نوازنده کمانچه آلتو، مهزاد خردمند ـ نوازنده کمانچه آلتو، فرهاد صفری ـ نوازنده تنبک و باژنگ و شهریار نظری ـ نوازنده دف و دایره.
کد خبر: 93171
Share/Save/Bookmark