ماجرای حضور ابراهیم حاتمی‌کیا در استودیوی سمت خدا
ماجرای حضور ابراهیم حاتمی‌کیا در استودیوی سمت خدا
مجری برنامه "سمت خدا" گفت: ابراهیم حاتمی‌کیا با نگرشی توأم با دغدغه پیش می‌رود، در رفتارش به چشم می‌خورد که دنبال ساخت شتاب‌زده سریال موسی(ع) نیست.
 
تاريخ : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۱
به گزارش هنرنیوز ، عکسی از ابراهیم حاتمی‌کیا و گروه برنامه "سمت خدا"، سریال "حضرت موسی(ع)" و اتفاقاتش را سر زبان‌ها انداخت. چرا که این کارگردان کاربلد و قدیمی سینما که به تازگی مسئولیت ساخت این سریال بزرگ و فاخر را پذیرفته، نگارش فیلمنامه این سریال را با مشورت و همفکری جلو می‌برد.

نجم‌الدین شریعتی از این حضور و همفکری و پیشرفت فیلمنامه‌ای سریال "موسی(ع)" توضیحاتی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم داد:

خوشا به حال موسی (علیه السلام) که خدایش فرمود: وَاصْطَنَعْتُکَ لِنَفْسِی ... تو را برای خودم ساختم! همین‌قدر عاشقانه... قصه‌ موسی، قصه‌ عاشقی ا‌ست. حکایت توحید و تجلی عرفان و آیینه‌ عظمت پیامبر آخرالزمان صلوات الله علیه و آله

حالا روایت ابراهیم حاتمی‌کیا از موسای قرآن کریم با تجلیات قدسی و اشارات عرفانی دیدنی خواهد بود. دغدغه و افق نگاه آقا ابراهیم، موجب شد تا برای مشورت و گفت‌وگو در استودیوی سمت خدا میزبان ایشان باشیم؛ و مباحث روز‌های شنبه حاج آقای عابدینی بهانه‌ این دیدار دلچسب شد با طرح نکاتی عمیق و دقیق برای او و پژمان لشگری‌پور در این پروژه‌ عظیم آرزوی توفیق می‌کنم.

ماجرا از چه قرار است؟

روز گذشته ابراهیم حاتمی‌کیا به استودیوی "سمت خدا" آمد و درباره سریال "موسی(ع)" همفکری و مشورت کرد. پروژه‌ای که در مراحل نگارش فیلمنامه پیش می‌رود. چون تنها پروژه‌ای است که به اسم حضرت موسی(ع) از طرف جهان اسلام اتفاق می‌افتد. یکسری مسائل برایشان حل نشده و با دیدگاه و نگرشی توأم با دغدغه پیش می‌رود. دنبال فیلمبرداری و ساخت شتاب‌زده نیستند این نکته‌ای بود که در رفتارِ ابراهیم حاتمی‌کیا بسیار به چشم می‌خورد.

به نظرم می‌رسد سریال یا فیلم‌هایی که برای پیامبران و انبیاء و امامان ساخته می‌شود باید به صورت فاخر و با پشتوانه علمی و معنوی و تجلیات قدسی و مطالعه ساخته شوند. چرا که این چنین فیلم‌ها هر سکانس و پلان‌شان به مثابه چندین منبر تأثیرگذارند. همچنان که در ذهن ما سریال‌هایی همچون امام علی(ع)، مختارنامه و تنهاترین سردار بارها مرور می‌شوند. در قصه حضرت موسی(ع) شاهد وقایع و اتفاقاتی هستیم که به نقل از روایت‌های ما تمامشان به عینه در دوره آخرالزمان تکرار خواهد شد.

قصه مهم حضرت موسی(ع)/ چهره‌ای که به چهره اسلام می‌رسد

حضرت موسی(ع) پیامبر به شدت دوست‌داشتنی و شخصیت‌هایی مثل حضرت آسیه و هارون که در قصه‌شان وجود دارد هم قابل توجه است. اگر خوب به این شخصیت‌ها و روایت‌ها پرداخته شود بسیار اتفاقات عمیقی در پسِ این شخصیت‌ها نهفته است که می‌تواند برای نسل‌ها ماندگار و مؤثر بماند. از طرفی علاقه‌مندی به شخصیت انبیاء را برای مخاطب و هنرمند و دست‌اندرکاران بالا می‌برد که خودش انگیزه‌ای برای تعالی می‌شود.

همه این روایت‌ها و نمایش زندگی انبیاء، در نهایت بنا است چهره پیامبر ما را نشان دهد. همه قطعات پازلی که در سیر تاریخی عالم، خداوند برای بشریت کنار هم می‌گذارد تا به چهره پیامبر عظیم الشأن اسلام برسند. ضمن اینکه در قصه حضرت موسی(ع) بحث حکومت، معجزه و فتنه‌های آخرالزمانی وجود دارد. از این‌رو من تبریک می‌گویم به آقای ابراهیم حاتمی‌کیا این مسئولیت را پذیرفتند و نشان از توانمندی‌شان است. خودش اتفاق مبارکی در عرصه سینما و تلویزیون به شمار می‌رود و امیدواریم ماحصل این کار، کار خیلی دقیق و دیدنی باشد.
کد خبر: 98301
Share/Save/Bookmark