استقبال از ایده های خلاق سینماگران / صیانت از سفره های ایرانی
در جشنواره فیلم و عکس بیطار اعلام شد:
استقبال از ایده های خلاق سینماگران / صیانت از سفره های ایرانی
دبیر نخستین جشنواره «بیطار» خبر داد که درهای سازمان دام پزشکی به روی سینماگران برای ارائه ایده های خلاق باز است
 
تاريخ : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷

به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، نشست خبری نخستین جشنواره فیلم و عکس «بیطار» دوازدهم مهرماه با حضور ناصر باکیده دبیر جشنواره و خالد خداوردی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی کشور در سازمان دامپزشکی کشور برگزار گردید.

ناصر باکیده دبیرجشنواره بیطار با بیان اینکه این جشنواره از روز 14 مهر ماه کار خود را آغاز می کند و در نظر دارد که نگاه هنرمندان را وارد حوزه دام پزشکی کند افزود: جشنواره محلی برای رقابتی همراه با رفاقت است. کلمه بیطار با توجه به این که کلمه ای قدیمی و به معنی دام پزشک است برای این جشنواره انتخاب شده است. با توجه به ظرفیت های که در سراسرر کشور وجود دارد و توانایی هنرمندان کشورمان، جشنواره را به سه بخش تقسیم کردیم.

وی ادامه داد: جشنواره نگاه ویژه ای به بخش شهرستان ها داشته است و به دنبال آشنایی بیشتر دام پزشکی است. امروز در های فیلم سازی سازمان دام پزشکی بر روی هنرمندان باز است.

وی یادآور شد: ما از این مکان به تمامی هنرمندان سراسر کشور اعلام می کنیم که در ها باز است و می توانند با مراجعه به دام پزشکی های استان و شهرستان خود ایده های خود را اعلام کنند. نگاه دیگر جشنواره در سطح بین المللی تعریف می شود. با توجه به این که توانایی این را داشتیم که این جشنواره را برگزار کنیم، جشنواره بیطار تلاش کرد که پله به پله این مراحل را طی کند.

باکیده با تاکید بر صیانت از سفره های ایرانی است تصریح کرد: در بخش عکس 1470 عکس از 74 شهر کشور ارسال شده است، هیئت داروان جشنواره 71 عکس را انتخاب کردند. در بخش فیلم تلاش شد که در بخش فیلم های مستند کوتاه و آثار غیر حرفه ای فراخوان داده شود 397 عنوان فیلم از 53 شهر کشور به دبیرخانه رسید.

دبیر جشنواره بیطار اعلام کرد: جشنواره سعی کرده است که برنامه های جانبی خود را نیز در جشنواره دنبال کند.6 عنوان فیلم از محمود کیانی در جشنواره خواهیم داشت. از آن جایی که معتقدیم که می توانید با استفاده از تجربیات پیشکوتان استفاده کنیم همه این فیلم ها با نام گنجینه فیلم بیطار جمع کرده ایم.

وی همچنین خبر داد که 219 عنوان فیلم خارجی و تخصصی از 19 کشور به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

به گفته این دبیرجشنواره ؛ در فعالیت های استانی تورهایی برگزار شده که آمارآن حدود 24 تور بوده است که هنرمندان در این تورهای با فعالیتهای سازمان دام پزشکی آشنا شدند.

ناصر باکیده خاطر نشان کرد: ما در جشنواره مراسم بزرگداشت دو هنرمند که داوود نماینده و محمود کیانی خواهیم داشت. جشنواره بیطار در مجموع 2086 اثر در تمام بخش ها به دبیرخانه جشنواره رسیده است. کتاب جشنواره به چاپ رسید است و آماده توزیع می شود.

دبیر جشنواره فیلم و عکس بیطار خبر داد مراسم افتتاحیه این جشنواره صبح سیزدهم مهرماه در فرهنگسرای شفق خواهد بود و مراسم اختتامیه نیز مرکز همایش های صدا و سیما برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: جشنواره های بسیار با موضوع حیوانات در سراسر جهان وجود دارد و فعالیت می کند. نظر ما این است که اختتامیه یک جشنواره نباید به معنی این باشد که یک موضوع تمام می شود.

با کیده با بیان اینکه اختتامیه جشنواره بیطار آغازی بر کار در این عرصه خواهد بود خبر داد که سازمان دام پزشکی از آثاری با موضوع دام پزشکی حمایت مالی خواهد کرد

خالد خداوردی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی کشور نیز در این نشست گفت: در سال 1316 اسم سازمان بیطاری به سازمان دام پزشکی تغییر نام داد و وظایف سازمان دام پزشکی بسیار وسیع است و یکی از حوزه های اصلی این سازمان حوزه آبزیان است. در بحث اثرگذاری، سازمان دام پزشکی توانسته است از بسیار از تلفات دامی جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های سازمان دام پزشکی ایجاد شغل های حوزه دام و طیور در شهرستان های کشور است ادامه داد: یکی از مشکلات و مباحث که ما بعداً متوجه شدیم این بود که مردم اطلاع و شناخت کاملی با وظایف سازمان دام پزشکی ندارند. برگزاری جشنواره فیلم و عکس می تواند باعث شناخت بیشتر مردم با سازمان دام پزشکی شود.

این مسئول دامپزشکی کشور ادامه داد: خوشبختانه ما با جلساتی که با دوستان داشتیم به این رسیدم که یکی از کارهایی که می تواند سازمان دام پزشکی را در حال حاضر کمک رسانی کند، برگزاری جشنواره فیلم و عکس است.

وی تصریح کرد: تورهای گردشگری سازمان دام پزشکی تاثیر به سزایی برای شناخت بیشتر سازمان دام پزشکی داشته است.

به گفته خالد خداوردی ، معرفی توانمندی ها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف علمی، فنی، تخصصی، فرهنگی و سینمایی مرتبط با حوزه دامپزشکی در کشور، فرهنگ سازی و ترویج جایگاه و ارزش مادی و معنوی در حوزه دامپزشکی به ویژه نقش سلامت در جامعه ، کمک به تولید محتوا و توسعه آن در قالب حمایت از محصولات فرهنگی به ویژه نقش سلامت در جامعه ، تبادل و تعامل میان سینماگران، صاحبنظران، متخصصان و مخاطبین به منطور دستیابی به گسترش فرهنگ بهره وری از دستاوردهای دامپزشکی ، زمینه سازی و کمک به انتشار و پخش فیلم ، عکس، فیلمنامه و مقالات مرتبط با وظایف و اهداف سازمان دامپزشکی کشور در سطح رسانه‌های داخلی و خارجی ، شناسایی استعدادها و قدردانی از برترین پدیدآورندگان ، افزاریش سطح آگاهی جامعه نسبت به اهمیت و تاثیرگذاری دام و فرآورده‌های دامی در ارتقای سطح سلامت عمومی از اهداف اصلی جشنواره بیطار خواهد بود.

یادآوری می شود که محل برگزاری جشنواره بیطار فرهنگسرای شفق خواهد بود.
کد خبر: 95368
Share/Save/Bookmark