فیلم های مبتذل چگونه مجوز ساخت می‌گیرند؟!
فیلم های مبتذل چگونه مجوز ساخت می‌گیرند؟!
تهیه‌کننده آثاری چون «ساعت شلوغی»، «کلاهی برای باران»، «شیر و عسل»، «شاخه گلی برای عروس» و... در مورد فاکتورهایی که شورای پروانه ساخت برای صدور مجوز مورد بررسی قرار می‌دهد به گفت و گو پرداخت.
 
تاريخ : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۸
به گزارش هنرنیوز ، محسن وزیری در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا با اشاره به فاکتورهای شورای پروانه ساخت برای صدور مجور گفت: زمانی که تهیه کننده طرح یا فیلمنامه اش را به شورا ارائه می دهد، آیتم‌های بسیاری برای صدور پروانه ساخت مورد بررسی قرار می گیرد. یکی از موارد مهمی که اهمیت دارد زیرپا نگذاشتن خطوط اخلاقی و عرفی جامعه است. اینکه دیالوگ های نامناسبی به کار نرفته باشد، با قشر خاصی شوخی نشود و... از مواردی است که مدنطر اعضای شورا قرار می گیرد.

او ادامه داد: با وجود این سخت‌گیری‌ها یک‌سری فیلم‌ها ساخته می‌شود که خود من خجالت می‌کشم با زن و بچه‌ام در سینما به تماشای آنها بنشینم. ساخت اینگونه فیلم‌ها از آن جایی نشات می‌گیرد که تهیه‌کننده فیلمنامه‌ای به شورای ساخت می‌دهد و بعد از اخذ مجوز، فیلمنامه دیگری را بازی می‌کنند. در ژانر اجتماعی معمولا باید عین دیالوگ‌های بازی شود اما معمولا بازیگران طناز نقش‌های کمدی سرصحنه از خودشان دیالوگ‌های اضافه‌تری می‌گویند تا جذابیت فیلم بیشتر شود. این مسئله دلیل بیرون آمدن فیلم‌های سخیف است.

تهیه کننده فیلم «شاخه گلی برای عروس» تصریح کرد: عده ای می گویند چرا اینگونه فیلم ها که مجوز ساخت گرفته‌اند، اکران می‌شوند و مجوز نمایش می‌گیرند؟! جواب این است به هر حال برای ساخت هر فیلمی هزینه قابل توجهی صورت می گیرد و نمی‌شود به راحتی فیلمی را کنار زد. در این مواقع معمولا سکانس هایی را حذف می کنند تا فیلم بتواند اکران شود و حداقل هزینه خود را دربیاورد.
کد خبر: 97753
Share/Save/Bookmark