بازسازی واقعه غدیر در ۱۳۰ نقطه کشور /   مشارکت ۶۲ هزار هنرور و دست‌اندرکار در این بازسازی
در نشست «بازسازی واقعه غدیر» مطرح شد؛
بازسازی واقعه غدیر در ۱۳۰ نقطه کشور / مشارکت ۶۲ هزار هنرور و دست‌اندرکار در این بازسازی
رئیس ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر در پاسخ به سوال هنرنیوز در مورد هزینه های بازسازی این واقعه خبر داد همه این هزینه ها از محل کمک های مردمی تامین می شود و ما تنها بخش اندکی را تامین می کنیم.
 
تاريخ : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۲
به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، صبح امروز نشست خبری طرح «بازسازی واقعه غدیر و تشریح برنامه های بنیاد بین المللی غدیر ویژه دهه امامت و ولایت» در ساختمان بسیج سازمان صدا و سیما با حضور دکتر ظریف منش مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر و سردار یعقوب سلیمانی رئیس ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر برگزار شد.


دکتر ظریف منش مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر در این نشست با بیان اینکه تکذیب واقعه غدیر تکذیب نبی (ص) محسوب می شود به اهمیت غدیر اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز انقلاب اسلامی را رهروی راه غدیر عنوان کردند.

وی افزود: شعار دهه امامت و ولایت امسال لبیک یا رسول الله (ص) است که بیانگر این است که امر ولایت یک امر آسمانی است و محور وحدت بین جامعه اسلامی است.

دکتر ظریف منش با برشمردن عناوین روزهای هفته در این ایام هدف از این برنامه را گرامی داشت غدیر و دهه ولایت و امامت ، افزایش آگاهی جامعه نسبت به امامت و ولایت و غدیر، بهره گیری از حقیقت غدیر برای انسجام اسلامی و وحدت بین مسلمانان بیان کرد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر همچنین خبر داد در این ایام برای اطعام دو میلیون نفر در سراسر کشور برنامه ریزی شده است اما به نظر می رسد که این رقم حتی به سه میلیون نفر هم برسد.

وی گفت: عید غدیر روز صله رحم و عید دادن است و در تهران 110 مسجد محوری ، برنامه هایی را اجرا خواهند کرد.

بنابر این گزارش «سردار یعقوب سلیمانی» در این نشست با بیان اینکه سابقه بازسازی واقعه غدیر به سال 89 باز می گردد، گفت: در آن سال عید غدیر با روز بسیج تقارن یافته بود لذا برای نخستین بار واقعه غدیر در جوار کوه خضر نبی(ع) و مسجد جمکران با مشارکت گسترده مردمی و با هدف الگوسازی و معرفی این واقعه تاریخ ساز بازسازی شد.

رئیس ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر ادامه داد: پس از آن و طی 9 سال گذشته در 962 نقطه کشور واقعه غدیر به صورت میدانی بازسازی شده و این فرهنگ سازی با حمایت مراجع عظام تقلید و همراهی مردم به ثمر نشسته و هر سال رشد کمی و کیفی آن را شاهدیم، به گونه ای که به سمت فرهنگ شدن پیش می رود.

سردار سلیمانی با اعلام اجرای طرح بازسازی واقعه غدیر در 130 نقطه کشور در سال جاری اعلام کرد: امسال نزدیک به 62 هزار هنرور و دست اندرکار در این بازسازی مشارکت دارند.

وی تاکید کرد: این واقعه در 30 نقطه اهل سنت‌نشین کشور نیز با مشارکت و پشتیبانی فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولان اهل سنتِ این شهرها نیز بازسازی می شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار هنرنیوز در مورد هزینه های بازسازی واقعه غدیر با بیان اینکه همه این هزینه ها از محل کمک های مردمی تامین می شود، خاطرنشان کرد: بنیاد بین المللی غدیر، بنیاد بین المللی نهج البلاغه، هیئات مذهبی و امثال آن از طریق نذورات و حمایت های مردمی به ما در اجرای این طرح کمک می کنند. باید توجه داشت مشکلات اقتصادی هرگز مانع ابراز ارادت مردم به اهل بیت(ع) نمی شود، چنانچه ایام محرم و نیز اربعین حسینی این مسئله را ثابت کرده اند.

رئیس ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر اضافه کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، مسئله غدیر مسئله شیعه و سنی نیست بلکه مسئله بشریت است که بازسازی واقعه غدیر با همراهی گسترده اهل سنت این مهم را ثابت می کند.

سردار سلیمانی ادامه داد: بنابر آمارها نزدیک به دو میلیون نفر بازسازی واقعه غدیر را از نزدیک و در محل مشاهده می کنند که بخش عمده ای از آنها از اهل سنت هستند و این نشان می دهد که شبهه افکنی ها و توطئه ها نتوانسته از نفوذ فرهنگ غدیر بکاهد و این بازسازی به نوعی نماد وحدت است.

وی اعلام کرد: تولید مستند «نبأ عظیم» به منظور پخش از شبکه های مختلف، پویانمایی ها و تولیدات رادیویی نیز به منظور کمک به بازسازی واقعه غدیر انجام می شود. همچنین، سایت بازسازی این واقعه نیز برای اطلاع رسانی به عموم علاقه مندان در فضای مجازی فعال شده است.

سردار سلیمانی درباره اجرای این طرح در دیگر کشورها، گفت: در سال 95 طرح بازسازی واقعه غدیر در دو کشور عراق و سوریه نیز اجرا شد. اکنون نیز پیشنهاداتی داریم که به نظر می رسد به تناسب آنها سال آینده حداقل در چند نقطه از جهان اسلام این طرح اجرا شود.

گزارش از : مجید معافی
کد خبر: 97555
Share/Save/Bookmark