شناسایی ظرفیت های شهرستانها در زمینه بازیهای رایانه ای و پویا نمایی /  نخستین جشنواره تخصصی در حوزه گرافیکی
در نشست جشنواره سراسری پویاگران انقلاب اسلامی عنوان شد:
شناسایی ظرفیت های شهرستانها در زمینه بازیهای رایانه ای و پویا نمایی / نخستین جشنواره تخصصی در حوزه گرافیکی
رئیس مرکز هنرهای رقومی بسیج در پاسخ به هنرنیوز خبر داد این جشنواره تنها جشنواره تخصصی در حوزه گرافیکی در سطح کشور است.
 
تاريخ : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸

به گزارش خبرنگار هنرنیوز، صبح امروز مهدی جعفری رییس مرکز هنرهای رقومی بسیج در نشست خبری نخستین جشنواره سراسری پویاگران انقلاب اسلامی به همراه مجتبی دیانتی دبیر حوزه تولیدات پویانمایی جشنواره حضور یافت و به سوالهای خبرنگاران پاسخ گفت .

مهدی جعفری در این نشست با بیان اینکه مرکز هنرهای رقومی بسیج به منظور کمک به توانمندیهای فکری و حمایت از هنرمندان و فعالان هنرهای دیجیتال، این جشنواره را برگزار می کند به اهداف این جشنواره اشاره کرد و یاد آور شد : به منظور شناسایی و حمایت از هنرمندان توانمند در عرصه هنرهای دیجیتال، این جشنواره ضمن زمینه سازی فعالیت هنرمندان عرصه هنرهای دیجیتال و به اشتراک گذاری دانش های آن، در پی تحقق اقتصاد پویانمایی و بازی های رایانه ای در کشور با نگاه حمایتی به تولید داخلی در سال اقتصاد مقاومتی است.

به گفته وی ، شناسایی ظرفیت های شهرستانها به واسطه این جشنواره پذیر خواهد بود.

رییس مرکز هنرهای رقومی بسیج از اقتصاد مقاومتی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ، سبک زندگی ایرانی اسلامی که در آن توجه به فضایل اخلاقی و دینی در زندگی مورد توجه است ، انقلاب اسلامی، بازخوانی واقعه انقلاب در دهه 50، دفاع مقدس و مقاومت اسلامی و بخش ویژه شهدای مدافع حرم به عنوان موضوعات اصلی این جشنواره یاد کرد.

جعفری با اشاره به اینکه جشنواره در دو بخش اصلی و جنبی برگزار می شود افزود: بخش اصلی پویانمایی بازی های رایانه ای است که اکران آثار فاخر پویانمایی سینمای ایران تولید شده در دو سال گذشته در سه روز پایان دی ماه در چهار سانس به اکران عمومی در می آید و به انتخاب مخاطبین بهترین اثر پویانمایی سینمایی جوایز ویژه تعلق می گیرد.

وی « هنر پویا ، رسانه انقلاب اسلامی» را به عنوان شعار این جشنواره ذکر کرد و خبر داد تا کنون حدود 300 اثر در همه بخش ها به دبیرخانه ارسال شده است.

جعفری ادامه داد: بخش جنبی شامل موشن گرافیک و نرم افزارهای ویژه تلفن همراه و رویداد رقابتی تجربی و آموزشی 72 ساعته برای تولید بازی های کوچک است.

رییس مرکز هنرهای رقومی بسیج از 17 دی ماه به عنوان آخرین فرصت برای ارائه آثار یاد کرد و افزود: از 28 دی ماه جشنواره آغاز و انیمیشن های سینمایی اکران می شوند که تا 30 دی ماه نیز ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه یکم بهمن ماه مراسم اختتامیه این جشنواره در لانه جاسوسی برگزار خواهد شد که همزمان با اختتامیه چند مرکز رقومی تازه تأسیس در مراکزی همچون بیرجند، رشت، کرمانشاه، تبریز، محلات، اراک، قم و ارومیه افتتاح خواهند شد.

وی خبر داد در روز اختتامیه از دو محصول بزرگترین بازی آنلاین ویژه تلفن همراه تحت عنوان سرزمین من و نرم افزار تعاملی «انقلاب عشق»، روایتگر تحرکات انقلاب اسلامی نیز رونمایی می شود.

رئیس مرکز هنرهای رقومی بسیج در پاسخ به خبرنگار هنرنیوز که از تفاوت این جشنواره با سایر جشنواره هایی که به موضوعات بازیهای رایانه ای و انیمیشن می پردازند گفت: این جشنواره تنها جشنواره تخصصی در حوزه گرافیکی در سطح کشور است.

وی همچنین در مورد وضعیت برگزاری این جشنواره در سالهای آینده و هیات داوران که مورد سوال هنرنیوز بود خبر داد این جشنواره قرار است به صورت سالانه برگزار شود و داوران این جشنواره از شناخته شدگان این عرصه خواهند بودند که پرونده درخشانی در این زمنیه دارند.

مجتبی دیانتی دبیر حوزه تولیدات پویانمایی در ادامه این نشست خبری گفت: هدف از این جشنوراه گردهمایی فعالان این عرصه، شکوفایی استعدادها و اهمیت کارکرد رسانه در حوزه معرفی مبانی انقلاب اسلامی است. تشکیل مراکز هنرهای رقومی به اشتراک گذاشتن آثار ارزشی و جشنواره نیز محل بزرگتری برای تجربیات علمی و گرافیکی است. در این جشنواره فعالان این حوزه شناسایی می شوند برخی از مراکز که دچار ضعف بوده اند حمایت خواهند شد. علاوه بر حمایت های مالی ، یکی دیگر از بسته های حمایتی جشنواره برای برگزیدگان، تحت پوشش قرار دادن سخت افزا های این حوزه است.
کد خبر: 93739
Share/Save/Bookmark