کارگروه‌های چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آغاز به‌کار کردند
کارگروه‌های چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آغاز به‌کار کردند
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با صدور احکامی روسای کارگروه های تخصصی بیست‌وپنج‌گانه بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تعیین کرد.
 
تاريخ : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۸
به گزارش هنرنیوز ، پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت‌الله لطفی امروز یکشنبه گفت: یکی از مهمترین و فراگیرترین مناسبت های تقویمی سال و وظیفه سازمانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی است. دهه فجری که یک پدیده منحصر به فرد، یادبود حیات دوباره ملت ایران و کشور عزیز ما است.

وی افزود: مهمترین ویژگی این ایام به عنوان گسترده ترین جشن ملی، تجدید میثاق سنواتی آحاد مردم شریف، متدین و همیشه حاضر در صحنه ایران، مقتدر و با صلابت فارغ از هرنوع گرایش سیاسی، با اسلام، قرآن، نبی مکرم اسلام (ص) و آرمان والای احیاگر اسلام ناب محمدی (ص)، حضرت امام خمینی (ره) است به طوری که برگزاری سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط مردم مخصوص این نهضت الهی بوده و در هیچ جای دنیا نظیر نداشته و ندارد.

نظر به فراگیربودن و گستردگی برنامه ریزی برای برگزاری مطلوب جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و استفاده بهینه از این فرصت گرانبها برای تبیین دست آوردها و کارآمدی نظام مقدس دینی، پاسخ مستدل و منطقی به شبهات و شبهه افکنی معاندین و نااهلان و امید آفرینی، مستلزم بسیج عمومی و بهره گرفتن از ظرفیت ها و نقش آفرینی تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی است.

لطفی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان نهاد قانونی فراسازمانی متشکل از ده ها نهاد ودستگاه اجرایی متکفل سیاستگذاری، برنامه ریزی، نظارت راهبردی، مدیریت و برگزاری مراسم عمومی و ایام الله از جمله جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می باشد که در راستای تحقق این هدف مهم با تشکیل بیش از ۲۵ کارگروه تخصصی مدیریت آن را برعهده دارد که در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ابتدا در ۱۹ شهریور سال جاری همایش کشوری با حضور معاونین فرهنگی و نمایندگان تام الاختیار ۲۶ نهاد انقلابی و دستگاه اجرایی برگزار و مصوب شد تا کارگروه های تخصصی مرتبط با موضوع از مهر ماه سال جاری فعالیت خود را برای برنامه ریزی آغاز نمایند.

وی از نهادهایی همچون صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح، عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، مدیریت حوزه های علمیه کشور و روسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان نهادهای موردنظر نام برد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: تمام نهادها، دستگاه های اجرایی و تشکل های مردم نهاد در قالب ۲۵کارگروه تخصصی، سازماندهی و نقش آفرین در برنامه ریزی و برگزاری مراسم ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به اقتضای وضعیت کنونی و در قالب مراسم سلامت محور هستند. در این رابطه روسای کارگروه های ۲۵گانه مشخص و نسبت به صدور احکام اقدام و برای تشکیل کارگروه برابر آئین نامه های مصوب در برگیرنده اعضای هر کارگروه مکاتبه شده است که در عمل به مصوبه همایش شهریورماه برای تشکیل آغاز فعالیت های تخصصی ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی جامه عمل پوشید.


کد خبر: 98113
Share/Save/Bookmark