چرا تصویر یک تکفیری باید روی تمبر ملی کشور قرار گیرد
چرا تصویر یک تکفیری باید روی تمبر ملی کشور قرار گیرد
یک مجموعه‌دار تمبر و اسکناس در نامه‌ای که خطاب به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نوشته، از درج تصویر عنصر داعشی در تمبر مربوط به شهید حججی انتقاد کرده است.
 
تاريخ : جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۷
به گزارش هنرنیوز ، منصور موذنی (مجموعه دار تمبر و اسکناس) در نامه‌ای که خطاب به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نوشته و در اختیار خبرگزاری کار ایران (ایلنا) قرار داده است، از درج تصویر عنصر داعشی در تمبر مربوط به شهید حججی انتقاد کرده است.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

کمیسیون محترم فرهنگی مجلس شورای اسلامی،

احتراما به استحضار می‌رساند اینجانب مجموعه‌دار تمبر و اسکناس بوده و بیش از سی سال است که در این زمینه فعال هستم. چندی پیش شرکت پست ایران تصمیمی عجولانه مبنی بر چاپ تمبری از شهید حججی گرفت که در پشت سر ایشان تصویر یک داعشی با کلاه خود و شمشیر دیده می‌شود.

با عنایت به اینکه تمبر هویت ملی هر کشوری است و موضوعی که به خاطر آن تمبر چاپ می‌شود، باید باعث افتخار آن کشور باشد. چرا باید تصویر یک جلاد در کنار قهرمان ملی کشورمان؛ روی تمبر یادگاری و ملی کشور ما قرار گیرد؟

تصویر فرد داعشی در کنار شهید والامقام ایرانی، به گونه‌ای به رخ کشیدن آن گروه تکفیری منحرف است. تمبر هر کشوری نه تنها در آن کشور بلکه با الصاق روی مرسولات پستی و نیز توسط مجموعه‌داران در سراسر جهان پخش می‌شوند. بنده دو نامه اعتراض‌آمیز خود (ضمیمه پیوست) را برای مدیرکل محترم پست ایران ارسال کرده و خواهش نمودم از ادامه چاپ و سپس توزیع آن ممانعت به عمل آورند که تاکنون جوابی واصل نشده است.

ضمن ارج نهادن به رشادت شهدایی همانند شهید محسن حججی، استدعا می‌گردد از طریق آن کمیسیون محترم مانع از انتشار چنین تمبری شوید. با علم به اینکه تمام تمبرهای جهان در کاتالوگ‌های بین‌المللی تمبر چاپ می‌شوند، بدیهی است در صورت توزیع این تمبر، تصویر یک داعشی در کاتالوگ‌های بین‌المللی تمبر به نام ایران به ثبت خواهد رسید، کشوری که خودش در سوریه در حال جنگ با تکفیری‌های داعشی است.

تصویری که از یک شهید روی تمبر ارائه می‌شود باید درخور آن شخص بوده و مفاهیم ملی مذهبی را در مخاطب القاء کند. لذا خواهشمند است تصویری مناسب‌تر که گویای چهره نورانی این شهید باشد، مانند آنچه که بر دیوارنگاره میدان ولیعصر تهران نقش بست و یا تصویر مناسب‌تر دیگری برای این شهید مدافع حرم انتخاب فرمائید.

این مجموعه‌دار پیش‌تر نیز در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران نوشته بود: مطابق اخبار واصله شرکت پست جهت صیانت از شهدای مدافعین حرم، اقدام به چاپ یکسری تمبر یادگاری با تصویر شهید والا مقام محسن حججی کرده است که درخور تقدیر و قدردانی است. متاسفانه همانگونه که در تصویر پایین دیده می شود، تصویر یک فرد داعشی نیز روی تمبر ملی کشور ما چاپ شده است. چه اصراری بر چاپ تصویر یک تکفیری با کلاه‌خودهای زمان معاویه و یزید است که در پشت آن شمشیر و در نمایی دورتر تیرهای کمان نیز دیده می‌شود؟ نباید فراموش کرد تمبری که در هر کشوری چاپ می‌شود، هویت آن کشور را نشان می‌دهد. تصویر این شخص جلاد چه ارتباطی با هویت ملی و دینی ما دارد؟ به نظر می‌رسد نمایش تصویر این مزدور، توهین به مقام این شهید است.
کد خبر: 95297
Share/Save/Bookmark