فعالیت جمعی از معلولین در کلاسهای تئاتر و موسیقی /  نمایش تئاتر «هملت» به همت معلولین
درنشست خبری مدیرعامل آسایشگاه خیریه کهریزک اعلام شد؛
فعالیت جمعی از معلولین در کلاسهای تئاتر و موسیقی / نمایش تئاتر «هملت» به همت معلولین
مدیرعامل آسایشگاه خیریه کهریزک با تقدیر از حضور هنرمندان در این آسایشگاه خبر داد هفته ای نیست که هنرمندان سری به آسایشگاه کهریزک نزنند.
 
تاريخ : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱
به گزارش هنرنیوز، ظهر امروز ، دکتر حسن احمدی مدیرعامل آسایشگاه خیریه کهریزک به همراه تنی چند از مدیران این آسایشگاه در نشست خبری حضور یافتند.

دکتر احمدی در این نشست گفت: براساس آمارها، تعداد معلولان کشور در دو سال اخیر از 10 به 15 درصد افزایش یافته است که از این تعداد 430 هزار نفر در روستاها و حدود 700 هزار نفر نیز در شهرها زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 800 معلول جسمی ـ حرکتی در آسایشگاه کهریزک تهران و 172 معلول جسمی حرکتی نیز در آسایشگاه کهریزک البرز نگهداری می‌شوند اظهار داشت: در مجموع 1090 معلول تحت پوشش خدمات این آسایشگاه در تهران و البرز هستند؛ علاوه بر آن 150 بیمار ام‌اس نیز در هر دو استان نگهداری می‌شوند.

دکتر احمدی یادآور شد: 56 معلول دانش‌آموز نیز در آسایشگاه‌های کهریزک زندگی می‌کنند که بعضی از آنها به دانشگاه‌ها نیز راه پیدا کرده و فارغ‌التحصیل شده‌اند. علاوه بر آن 6 زن معلول مدال‌آور مسابقات پارالمپیک نیز در این آسایشگاه حضور دارند.

مدیرعامل آسایشگاه خیریه کهریزک خبر داد از 800 معلول ساکن در آسایشگاه کهریزک تهران ، 500 نفر روزانه در 44 کارگاه توانبخشی مختلف مشغول به کار هستند که از جمع آنان ، 12 نفر در گروه تئاتر فعالیت می کنند و این گروه تاکنون توانستند تئاترهای زیادی از جمله نمایش «هملت» را بر روی صحنه بیاورند که با استقبال خوبی نیز روبرو شده است. همچنین نیز 10 نفر از این معلولین در کارگاه موسیقی فعال هستند.

وی همچنین با اشاره به حضور هنرمندان بویژه هنرمندان سینما در آسایشگاه کهریزک ضمن تقدیر از حضور فعالانه این هنرمندان اعلام کرد هفته ای نیست که هنرمندان سری به این آسایشگاه نزنند.

دکتر افشین وجدانی‌روشن، مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک البرز نیز در این نشست با بیان اینکه براساس آمار سازمان بهداشت جهانی هر 8 دقیقه یک کودک معلول در جهان به دنیا می‌آید تصریح کرد: در عصر حاضر، سهم عوامل ژنتیکی در معلولیت کمتر شده و حوادث سهم اعظمی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی در خصوص حضور هنرمندان در آسایشگاه کهریزک البرز و ضمن تقدیر از این هنرمندان که همواره حضور در موسسات خیریه بویژه آسایشگاه کهریزک را فراموش نمی کنند یادآور شد: حضور هنرمندان در طول سال در این آسایشگاه بسیار خوب است و خوشبختانه هنرمندان و ورزش کاران همواره از جمله افرادی هستند که با جان و دل به آسایشگاه کهریزک سر می زنند و ما را در برنامه های فرهنگی و هنری یاری می دهند.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک البرز ، کمک های نقدی و غیرنقدی را یکی از مهمترین نیازهای موسسات و آسایشگاه خیریه بویژه کهریز کاعلام کرد.
کد خبر: 93533
Share/Save/Bookmark