ماه عسل ۵۵ درصد و سریال رهایم نکن ۴۱ درصد مخاطب داشتند
رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما مطرح کرد:
ماه عسل ۵۵ درصد و سریال رهایم نکن ۴۱ درصد مخاطب داشتند
سریال رهایم نکن حدود ۴۱ درصد، سریال بچه مهندس ۳۲ درصد و سر دلبران ۲۷ درصد مخاطب داشته است.
 
تاريخ : دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۹
به گزارش هنرنیوز ، علی طلوعی (رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما) از کسب رتبه اول برنامه ماه عسل در میان برنامه‌های رمضانی سیما خبر داد و با بیان اینکه این مرکز ۴ نظر سنجی در سطح ملی و شهر تهران در ماه مبارک رمضان به انجام رسانده است اعلام کرد: بر اساس این نظرسنجی‌ها در دهه آخر این ماه، ۷۶ درصد از پاسخگویان بیننده یکی از برنامه‌ها و سریال‌های پخش شده بوده‌اند و ۲۳.۷ درصد نیز در این ماه برنامه‌های سیما را تماشا نکرده‌اند.

وی افزود: بیشترین زمانی که مخاطبان برای تماشای برنامه‌ها صرف کرده‌اند ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه بوده‌است. طلوعی با بیان اینکه امسال برنامه ماه عسل پربیننده‌ترین برنامه ماه رمضان بود گفت: این برنامه در رمضان امسال ۵۵.۵ درصد بیننده داشته است که تقریباً ۲۲ درصد آن‌ها بیننده از یک تا ۸ قسمت این برنامه، ۱۹ درصد بیننده از ۹ تا ۲۰ قسمت برنامه و ۴.۶ درصد بیننده ۲۱ تا ۲۶ قسمت این برنامه بوده‌اند.

بنا به گفته رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما، برنامه خندوانه با پخش سه شب در هفته در این ماه معادل ۱۳ قسمت رتبه دوم را در میان دیگر برنامه‌های سیما در ماه مبارک رمضان داشته است.

طلوعی از مخاطب ۳۳ درصدی ویژه برنامه‌های سیما در این ماه نیز سخن گفت و افزود: از این میزان ۲۲.۲ درصد بیننده برنامه‌های شب قدر از سیمای رسانه ملی بوده‌اند و ۱۱ درصد این میزان را بیننده‌های شبکه‌های استانی تشکیل داده‌اند.

طلوعی با بیان اینکه برنامه‌های ترتیل خوانی قرآن کریم نیز حدود ۳۰ درصد بیننده داشته گفت: از این میزان ۱۹ درصد مخاطب شبکه‌های سراسری و ۱۱ درصد مخاطب شبکه‌های استانی بوده‌اند.

بنا به گفته طلوعی سخنرانی‌های مذهبی پخش شده از سیما نیز ۲۳.۵ درصد بیننده داشته‌اند که ۱۶.۸ درصد مخاطب شبکه‌های سراسری و ۶.۷ درصد مخاطب شبکه استانی بوده‌اند.

از میان جنگ‌ها و برنامه‌های ویژه شبکه‌ها نیز، به گفته طلوعی، جشن رمضان شبکه ۵ سیما رتبه نخست را با ۱۴.۳ درصد مخاطب و رضایت ۷۷ درصدی و برنامه هزار داستان با ۱۱ درصد مخاطب و رضایت ۷۱ درصدی رتبه دوم را در نظر سنجی از مخاطبان کسب کرده‌اند.

طلوعی پربیننده‌ترین سریال ویژه ماه مبارک رمضان را سریال \"رهایم نکن\" با حدود ۴۱ درصد مخاطب اعلام کرد که میزان رضایتشان از این سریال ۶۹.۴ بوده است. سریال\"بچه مهندس\" نیز بنا به گفته او رتبه دوم را با ۳۲.۱ درصد کسب کرده که ۶۹.۳ درصد از آن راضی بوده‌اند.

سریال \"سردلبران\" نیز حائز رتبه سوم با ۲۷.۳ درصد بیننده شده که میزان رضایت مخاطبانش ۷۰.۵ درصد بوده است. درمیان سریال‌های تکراری نیز بیننده سریال پایتخت ۴ از همه بیشتر بوده که میزان آن با ۵۰ درصد بیننده از سریال‌هایی که برای بار اول در این ماه پخش شده‌اند نیز بیشتر است.

به گزارش ایلنا، رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما نظر سنجی‌های این مرکز را از علمی‌ترین و دقیقترین نظرسنجی‌های کشور دانست و برای اثبات مدعایش آمار نزدیک میزان آرای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری را که این مرکز اعلام کرده بود با آمار اعلام شده وزارت کشور بازخوانی و مقایسه کرد.
کد خبر: 96558
Share/Save/Bookmark