31 کتابخانه سیار کانون راهی روستاهای کشور می شود
چهار رقمی شدن تعداد کتاب‌خانه‌های کانون پس از 52 سال
31 کتابخانه سیار کانون راهی روستاهای کشور می شود
31 کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صورت هم‌زمان روز یک‌شنبه 8 مرداد 1396 در آیینی آغاز به کار می‌کنند.
 
تاريخ : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
به گزارش هنرنیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، با آغاز به کار این 31 کتابخانه سیار که در مراسم رسمی آن محمدرضا واعظ‌مهدوی معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون سخنرانی دارند، تعداد مراکز کانون چهار رقمی می‌شود و به 1012 می‌رسد.

این آیین ساعت 10:30 صبح روز یک‌شنبه 8 مرداد در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال حاضر دارای 118 کتابخانه سیار روستایی و 20 سیار شهری است که با آغاز به کار این 31 کتابخانه، تعداد آن به 169 مرکز سیار در سراسر کشور می‌رسد.

کانون همچنین دارای 787 مرکز ثابت و 56 کتاب‌خانه پستی است که جمع آن‌ها به 981 مرکز می‌رسید ولی با آغاز حرکت خودروهای سیار جدید از محوطه مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون به نقاط مختلف کشور تعداد آن‌ها به 1012 افزایش پیدا می‌کند.

مراکز سیار کانون کتاب‌خانه‌‌هایی است که در آن مربی به منظور توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان با یک دستگاه خودروی مجهز به کتاب و امکانات فرهنگی هنری به روز به روستاها و مناطق شهری کم برخوردار از امکانات فرهنگی مراجعه کرده و فعالیت‌های متنوعی را به مخاطبان خود (6 تا 17 سال) ارایه می‌کند.

خدمت‌رسانی سیار کانون پرورش فکری به کودکان ایرانی از سال 1345 و ابتدا با استفاده از چهارپایان به کودکان عشایر قشقایی در استان فارس آغاز شد و بعدها کتاب‌خانه‌های سیار کانون با استفاده از خودروهای مختلفی مانند جیپ، لندرور، مینی‌بوس، اتوبوس و... در مسیر روستاهای کشور و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی در ایران قرار گرفتند.
کد خبر: 94866
Share/Save/Bookmark