لباس فرم مدارس با روحیه دانش آموزان سازگار نیست
لباس فرم مدارس با روحیه دانش آموزان سازگار نیست
طراح و تولید کننده پوشاک گفت: دانش آموزان همواره شاداب و با انرژی هستند اما لباس فرم مدارس از نظر رنگ، سایز و طراحی با روحیات آنان سازگار نیست.
 
تاريخ : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
به گزارش هنرنیوز ، ناهید هداوند در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: لباس مدارس در هر گروه سنی، ویژگی های خاص خود را دارد و در سن دبستان باید از پارچه های نخی استفاده کرد اما متاسفانه از پارچه هایی که مواد زیادی در تولید آنها به کار رفته استفاده می شود که نارضایتی والدین و حتی خود دانش آموز را در پی دارد.

وی ادامه داد: برای گروه سنی دبستان باید از طرح ها و المان هایی که بچه های 6 تا 12 سال دوست دارند بر روی لباس فرم مدارس استفاده کرد و حتی باید به الگو و دوخت لباس اهمیت داد، همچنین باید رنگ های شاد استفاده شود زیرا روحیات این گروه سنی با رنگ های شاد بسیار هماهنگ تر است.

هداوند افزود: لباس فرم در سنین بالاتر و دبیرستان نیز باید ویژگی های خاصی داشته باشد بدین معنا که وقتی دانش‌آموز لباس فرم را می‌پوشد در آن احساس راحتی و لذت کند.

این طراح و تولید کننده لباس خاطر نشان کرد: خیلی مواقع دیده ایم که دبیرستانی ها می گویند که این لباس ها گشاد و بد فرم است و آن را به «گونی» تشبیه می کنند.

وی با بیان اینکه طراحی نقش مهمی در لباس فرم مدرسه دارد، گفت: کارخانه نساجی که پارچه مناسب لباس فرم مدارس تولید کند، کم داریم و اگر هم باشد پول گزافی می گیرند، و بسیاری از والدین توانایی پرداخت خرید را ندارند.

این کارشناس لباس و پوشاک گفت: معمولا تولید کنندگان از پارچه های ارزان قیمت و بدون کیفیت استفاده می کنند که برایشان بسیار ارزان تمام می شود.

هداوند افزود: برگزاری جشنواره پوشاک مدارس می تواند راهی برای رفع مشکلات لباس فرم مدارس باشد زیرا تولید کنندگان با حضور در این جشنواره ها طرح ها و نیز پارچه های با جنس خوب و جدید و متنوع را به مدیران و مسوولان مدارس و اولیا دانش اموزان ارائه می دهند.

هداوند خاطر نشان کرد: امیدوارم که تولید کنندگان همه دانش آموزان را مانند فرزند خود بدانند و لباس هایی با فرم و الگوی مناسب و همچنین جنس خوب با کیفیت برای آنها تهیه کنند.
کد خبر: 95199
Share/Save/Bookmark