داستان عجیب تولید سریال جایگزین «پایتخت» با ۲ کارگردان!
داستان عجیب تولید سریال جایگزین «پایتخت» با ۲ کارگردان!
داود بیدل کارگردان سریال «راه و بیراه» از شرایط خاص تولید سریال جدیدش سخن گفت. البته بیدل فقط ۱۸ قسمت از این سریال ۳۰ قسمتی را کارگردانی کرده است.
 
تاريخ : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۳
به گزارش هنرنیوز ، مجموعه جدید تلویزیونی «راه و بیراه» به کارگردانی داود بیدل از دوشنبه 20 فروردین روی آنتن شبکه یک می‌رود. این سریال در 30 قسمت 50 دقیقه‌ای تولید شده است و از دوشنبه هرشب به غیر از پنج شنبه‌ها پخش می‌شود.

«راه و بیراه» داستان چند جوان است که در دوران دانشگاه با هم همکلاسی بوده‌اند. مهدی از شخصیت‌های اصلی سریال که چند سال قبل برادرش را به علت بیماری از دست داده است، همه زندگی‌اش را وقف بچه‌های مناطق مختلف کشور می‌کند. این سریال اپیزودیک است ولی به لحاظ مضمونی موضوعات با هم مرتبط و نزدیک به هم هستند. راه و بیراه سریالی اجتماعی است که بیشتر به موضوع کارآفرینی اشاره دارد.

سیاوش طهمورث، جعفر دهقان، امیرمحمد زند، اردلان شجاع کاوه، مهتاج نجومی، زهره حمیدی، شهرام عبدلی، محمدرضا رهبری، فلور نظری، آرام جعفری، علیرضا جلالی تبار، حمید ابراهیمی، شهروز ابراهیمی، خسرو احمدی، غلام رضا نیکخواه، اسماعیل خلج، مالک حدپور سراج، حسین توشه، فرهاد بشارتی، هادی دیباجی، ریحانه رضی، وحید شیخ زاده، محمدرضا اکبری، امیر زمستانی، مهشید جوادی وآذین فولادوند از بازیگران این سریال هستند. تیتراژ پایانی این سریال را هم فریدون آسرایی با شعری از حسین غیاثی خوانده است.

داود بیدل کارگردان سریال «راه و بیراه» در ارتباط با شرایط تولید این سریال به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: سناریو این سریال با وسواس زیادى توسط تیم نویسندگان به نگارش درآمد. قصه­‌هاى اپیزودیک این سریال هم شاخص­ هاى زیادى داشت و میل کارگردانى را در من تقویت کرد اما از همه مهمتر در «راه و بیراه» با قصه آپارتمانى در تهران مواجه نیستیم و اپیزودها بیشتر خارج از تهران و خارج از محیط آثار آپارتمانى ساخته شدند، خود این مسئله یکى دیگر از دلایلى است که براى کارگردانى «راه و بیراه» راغب شدم.

وى گفت: من ١٨ قسمت از سریال «راه و بیراه» را کارگردانى کرده‌ام. اواسط تصویربردارى این مجموعه نمایشى با امکان پخش در ایام نوروز مواجه شدیم، همین مسئله سبب شد در دو گروه مجزا ضبط این سریال پیگیرى شود اما این سریال در ایام نوروز پخش نشد. ١٨ قسمت از مجموعه نمایشى پنچ اپیزودى «راه و بیراه» با کارگردانى من ساخته شده است و فرد دیگرى ١٢ قسمت دیگر را کارگردانى کرده است. فقط به دلیل اینکه براى پخش ایام نوروز برسیم با ساخت «راه و بیراه» توسط ٢ گروه موافقت کردم و اگر آن شرایط وجود نداشت به صراحت این نکته را اعلام مى کنم که با همان یک گروه ضبط سریال را جلو مى بردیم.

این کارگردان در ارتباط با سایر فعالیت هاى خود، اظهار داشت: مشغول نگارش یک فیلمنامه سینمایى هستم که اواخر ماه جارى نوشتن آن به پایان مى رسد. همچنین متاسفانه پروانه ساخت فیلمنامه «پایان خط» صادر نشده است، ولى همچنان پیگیر مجوز تولید این سناریو هستم و هر زمان مجوز ساخت این فیلمنامه را دریافت کنم اقدامات بعدى را براى ساخت سریعا انجام خواهم داد.


کد خبر: 96215
Share/Save/Bookmark