کمپین درباره کودک آزاری جواب نمی دهد / احتیاج به یک قانون مدون است
یک کارگردان سینمای ایران مطرح کرد:
کمپین درباره کودک آزاری جواب نمی دهد / احتیاج به یک قانون مدون است
فریال بهزاد کارگردان و تهیه کننده ی سینمای کودک گفت: مسئولین انتظار دارند مردم دست به کار شوند و کمپینی در حمایت از اتفاقاتی که می افتد بزنندباید گفت هر دستگاهی وظایفی دارد و نمی تواند تمام مسائل را به دوش مردم بیاندازد تا آنها پیگیری کنند.
 
تاريخ : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۰
به گزارش هنرنیوز ، فریال بهزاد، کارگردان و تهیه کننده ی سینما طی گفت و گویی درباره کودک آزاری های اخیر گفت: یک مسئله ی مهمی که وجود دارد، آموزش دادن به بچه ها و خانواده هایشان از طرق مختلف به صورت انیمیشن، فیلم کوتاه و فیلم بلند است اما فکر نمی کنم که ساختن فیلم درباره کودک آزاری تاثیر بخصوصی بگذارد؛این فیلم ها بیشتر جنبه ی آگاه سازی دارد اما باید قوانینی تصویب شود تا از کودکان حمایت کند.

وی افزود:در حال حاضر ما با این موضوع مواجه ایم که هیچکس آگاهی از پیشگیری از مواجه با این موضوع ندارد و همچنین و هیچ قانون بازدارنده یا تنبیهی هم برای کودک آزاری وجود ندارد.

بهزاد درباره فیلم هایی که در این باره می توان ساخت گفت:فیلم ساختن برای آگاه سازی جامعه موثر است اما جامعه را نمی توان به سرعت آگاه کرد برای همین وضع قوانین برای آسایش خانواده ها و بچه های کوچک تاثیر بیشتری دارد.

وی درباره ی اجرا یی شدن قانون کودک آزاری گفت: به نظرم اجرای قانون می تواند کمک بسیاری کند و نشان دهنده این باشد که ایران به حقوق کودکان اهمیت می دهد.

کارگردان فیلم پرستو های عاشق درباره تصویب قوانین درباره حمایت از کودکان گفت: فرهنگ یک ملت را عوض کردن یک شبه اتفاق نمی افتد و آرام آرام باید این قوانین تصویب شود و جامعه به آن توجه کند.

بهزاد افزود: در حال حاضر بیشتر والدین مورد شماتت قرار میگیرند که چرا از بچه هایشان درست مراقبت نمی کنند اما بیشتر جامعه مقصر است که در آن به زنان و کودکان اهمیتی داده نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: در کشور های پیشرفته معیار پیشرفتشان بر اساس معیار پیشرفت زنان آن کشور است برای اینکه زنان تربیت بچه ها را بر عهده دارند و اینکه امنیت کودکان با این موضوع تعمین میشود.

کارگردان فیلم کاکلی ادامه داد: باید این فرهنگ را جا بندازیم و بدانیم که کودک درک و فهمش اندازه یک بزرگسال نیست اما حقوقش خیلی مهم است و در واقع آنها نسل آینده ی ما و آینده سازان این مملکت هستند و اگر قرار باشد در یک جو خشونت آمیز و نا امن باشند کشور ما هم آینده ی خوبی نخواهد داشت.

وی درباره آموزش درباره ی عدم کودک آزاری گفت: ساختن فیلم ها در فرمت های مختلف و حتی گذاشتن یک درس تحت عنوان این موضوع و آموزش این چیزها از مهدکودک و آشنایی آنها با این مفاهیم از کودکی و هشدارهایی به والدین خیلی موثر است.
بهزاد ادامه داد: همانگونه که برای زوج ها کلاس گذاشته شد باید برای والدین هم باید کلاس های اموزشی برای مراقبت از فرزندانشان گذاشته شود و مهدکودک ها نیز درسی برای دفاع از خود برای کودکان داشته باشند.

کارگردان فیلم مرد نامرئی درباره اهمیت آموزش در کشور ها گفت: کشور های عقب افتاده کشور هایی هستن که اموزش در آنها قوی نیست.ولی باز هم مسئولیت از رو دوش قانون و برداشته نمیشود و باید این قوانین را از تصویب گزرانده شود و آنها نیز ضامن اجرایش در جامعه باشد.

وی ادامه داد: الان متاسفانه جوری شده است که هر اتفاقی میافتد انتظار دارند مردم دست بکار شوند و کمپینی در حمایت از آنها بزنند. دولت وظایفی دارد و نمیتواند تمام اینها را به دوش مردم بیاندازد تا آنها پیگیری کنند.

بهزاد در پایان سخنانش تصریح کرد: قوانین یک مملکت در شخصیتی که بازتابش در دنیا میرود مهم است وقتی هیچ قانونی درباره حمایت از کودکان وجود ندارد. مردم چقدر باید کمپین راه بیاندازند تا بخواهند از حقوق همه دفاع کنند؟! همچنین پلیس هم نباید انقدر بی تفاوت باشد که چند روزی پیگیر گم شدن یک بچه نباشد. در واقع باید در کل سطح جامعه این آگاهی باشد.

پانا
کد خبر: 94965
Share/Save/Bookmark