نمایشگاه «پرنسس های کوره» در گالری کاما افتتاح می شود
از هشتم اسفند ماه 99؛
نمایشگاه «پرنسس های کوره» در گالری کاما افتتاح می شود
دومین نمایشگاه عکس علی صوفی با عنوان «پرنسس های کوره» هشتم اسفند در گالری کاما افتتاح می شود و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.
 
تاريخ : سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳
به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، علی صوفی درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: در نمایشگاه «پرنسس های کوره» مجموعه‌ای از15 عکس پرتره رنگی از دخترانی که در کوره‌های آجرپزی به همراه خانواده هایشان زندگی می کننده می‌کنند را به نمایش گذاشته‌ام.

وی ادامه داد: زمانی که عکاسی این مجموعه را شروع کردم؛ این کار را با هدف برپایی نمایشگاه انجام ندادم، بلکه می خواستم رویاهای این کودکان را به نمایش بگذارم.به همین دلیل با برپایی این نمایشگاه؛ این پروژه عکاسی برای من به پایان نمی رسد بلکه ادامه خواهد داشت.

این عکاس افزود: برای گرفتن این عکس ها با بچه ها صحبت کرده ام و از آن ها این سوال را پرسیده ام که بیشتر دوست دارند چگونه باشند و با این عکس ها تلاش کرده ام رویاهای آن ها را با حداقل امکاناتی که توانستم فراهم کنم عملی کنم.

وی افزود:همیشه عکس هایی که از بچه های کوره ها می گرفتم هدیه می دادم به خودشان. اما این بار خواستم زیبایی و رویاهای آن ها را در معرض دید عموم بگذارم.

صوفی گفت: من سال‌هاست که عکاسی می‌کنم و تمرکزم را بر روی عکاسی مستند اجتماعی و پرتره گذاشته‌ام و برخلاف برخی از عکاسان که برای گرفتن یک فریم عکس، حرمت سوژه را نادیده می‌گیرند، تلاش می‌کنم بر روی زندگی افراد و ساکنان مناطقی که از آن‌ها عکاسی می‌کنم تأثیر بگذارم.

وی افزود: بیش از 7 سال است که به کوره‌های آجرپزی جنوب تهران رفت آمد می‌کنم و از ساکنان این مناطق عکاسی می‌کنم و در این مدت توانسته ام ارتباط خوبی با ساکنان این کوره ها برقرار کنم و عکاسی از این کوره ها فرصتی را برای من فراهم کرده تا بتوانم کمکی به این خانواده ها بکنم و تغییری در وضیعت زندگی آن ها بوجود بیاورم. خوشحالم که در این میان، افراد مختلفی که بخش عمده آن ها از طبقه متوسط اجتماع هستند در این کارانسان دوستانه با من همراه شده اند.

به گفته این عکاس در این نمایشگاه 15 عکس رنگی در ابعاد 100 در 70 به نمایش گذاشته شده است و این عکاس قصد دارد عواید فروش این نمایشگاه را برای بهبود وضیعت زندگی و آموزشی کودکانی که در کوره‌های آجرپزی جنوب شرق تهران زندگی می‌کنند، صرف کند.

استیمنت این نمایشگاه نیز توسط سعید امکانی نوشته شده است.

کد خبر: 98476
Share/Save/Bookmark