تولید مستند پیرامون زندگی "شهید احمدی روشن"
تولید مستند پیرامون زندگی "شهید احمدی روشن"
 
تاريخ : يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
علی قرائتی از ساخت مستندی با موضوع شهید احمدی روشن خبر داد.

به گزارش هنرنیوز، ساخت مستندی با موضوع شهید احمدی روشن کلید خورد. علی قرائتی تهیه‌کننده این کار ضمن اعلام این خبر افزود: شهریور ماه سال گذشته، پژوهش مستندی درباره شهید مصطفی احمدی روشن را آغاز کردیم. با توجه به نیاز به جمع آوری اطلاعات دقیق از زندگی شهید احمدی روشن و حوزه دانش هسته ای ایران، پژوهش این مستند بیش از یک سال به طول انجامید تا یک متن مستحکم و مستدل به دست آید.

وی با اشاره به تکنیک‌های جدید فیلمسازی در این مستند گفت: بعد از پژوهش به سراغ تصویربرداری آزمایشی رفتیم. تکنولوژی که در این مستند استفاده خواهد شد، برای اولین بار است که در ایران و با این وسعت به کار برده شده است. این تکنولوژی که اجرای آن هم بسیار دشوار است، تلفیقی از چند هنر و تکنیک سینمایی مانند تصویربرداری رئال، انیمیشن و طراحی است. در کنار این آزمایش ها انتخاب بازیگر و نگارش فیلمنامه این مستند هم در حال انجام است و به زودی کار وارد مرحله تولید خواهد شد.

قرائتی ادامه داد: در کنار پرداخت به زندگی شهید احمدی روشن، این مستند به مسائلی مانند جاسوسی‌هایی که برای ضربه زدن به صنعت هسته ای ایران صورت گرفته، پرداخته است. موضوع جاسوسی و نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی با محوریت ویروس استاکس نت و نقش برجسته شهید احمدی روشن در مهار ویروس استاکس نت نیز در این مستند به نمایش در می آید.

قرائتی در پایان توضیح داد: خانواده شهید احمدی روشن نیز مرحله به مرحله در کنار این کار هستند و به مراحل پژوهش نظارت دارند. در این مستند سعی خواهد شد در کنار معرفی دقیق تر شهید احمدی روشن به مردم، آموزش هایی هم در باب مقابله با جاسوسی و نفوذ ارائه شود.

گفتنی است؛ مستند زندگی شهید احمدی روشن از تولیدات خانه مستند انقلاب اسلامی است که هم اکنون در مرحله نگارش فیلمنامه به سر می‌برد.

سایر عوامل این مستند عبارتند از:

پژوهشگر: علی جانب اللهی، نویسنده: مهدی بهپور، انیماتور: علی محبی، تهیه کننده: مهدی مطهر، کارگردان: علی قرائتی، محصول خانه مستند انقلاب اسلامی.
کد خبر: 95848
Share/Save/Bookmark