بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون فراخوان داد
بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون فراخوان داد
فراخوان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری در سه بخش قصه‌گویی، مقاله‌نویسی و داستان‌نویسی رضوی منتشر شد.
 
تاريخ : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
به گزارش هنرنیوز ، مربیان، قصه‌گویان آزاد، پژوهش‌گران و نویسندگان فرصت دارند با توجه به زمان تعیین شده در هر بخش، نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

بر این اساس محورهای بخش قصه‌گویی، «قصه‌گویی آزاد» با درون مایه آموزشی، تربیتی (ویژه قصه‌گویان ایرانی و خارجی)، «رضوی» (ویژه قصه‮گویان ایرانی) و «ادبیات عامه و فولکلور - شاهنامه و...» (ویژه قصه‮گویان ایرانی) اعلام شده است.
مربیان فرهنگی، هنری و ادبی مراکز فرهنگی ثابت، سیار و پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، قصه‌گویان آزاد (روحانیون، معلمان، دانشجویان، اولیای تربیتی، کارکنان ستادی کانون، مادران و پدران و...)، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نوجوانان (14 تا 17 سال) عادی و فراگیر و علاقه‌مندان به قصه‌گویی از سایر کشورها می‌توانند در این بخش از جشنواره شرکت کنند.

انتخاب قصه مناسب، پرداخت قصه، بهره‮مندی از فنون قصه‮گویی، به‮کار‮گیری لحن و کلام قصه‮گویی در اجرا، تسلط در اجرا، خلاقیت در اجرا، تعامل با مخاطب و... از محورهای داوری این بخش اعلام شده است.
برندگان پس از انتخاب در منطقه و استان به مسابقه‌ی اصلی راه خواهند یافت و می‌توانند در بخش‌های ملی، بین‌المللی، رضوی، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و فراگیر به رقابت بپردازند.
مهلت ارسال لوح فشرده جشنواره قصه‌گویی به دبیرخانه‌های استانی مستقر در اداره‌های کل کانون استان‌های کشور در نهایت روز 31 مرداد 1396 تعیین شده است.

دبیرخانه‌ی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بخش مقاله‌نویسی نیز از علاقه‌مندان دعوت کرده است تا به پژوهش در موضوع‌های «استفاده از زبان وجودی در قصه‌گویی»، «قصه‮گویی و رشد مهارت‮های اجتماعی در کودکان و نوجوانان»، «قصه‮گویی و تربیت دینی در کودکان‮ و نوجوانان»، «کارکردهای روان‮شناختی قصه‮گویی در دنیای ‮کودکان»، «قصه‮گویی در‮دنیای ‮دیجیتال» و «چگونگی بازنویسی داستان‮های دینی ‮برای قصه‮گویی» بپردازند.

تمامی علاقه‌مندان اعم از نویسندگان، پژوهش‌گران، مربیان، معلمان، اساتید، دانشجویان، اولیای تربیتی و... می‌توانند ‮در‮ این بخش شرکت کنند.

گفتنی است هیات داوران این بخش تنها آثاری را بررسی می‌کنند که ‮علمی‮ پژوهشی‮، علمی ترویجی‮، تحقیقی پژوهشی مشخص باشند.
بر اساس این فراخوان علاقه‌مندان ‮به شرکت در بخش داستان‮نویسی با گروه سنی 81 سال به بالا (مربیان، نویسندگان، دانشجویان، اولیای تربیتی، والدین و فرهیختگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان و...) نیز بایستی آثاری را با موضوع «فرهنگ رضوی، سیره‮ی امام رضا(ع)» خلق کنند. جوایز برگزیدگان هم‌زمان با مراسم پایانی شانزدهمین جشنواره بین‮المللی امام رضا علیه‌السلام در سال آینده اهدا خواهد شد.

در عین حال علاقه‌مندان می‌توانند شرایط شرکت و گاه شمار هر بخش را به طور جداگانه با مراجعه به پایگاه خبری کانون به نشانی www.kanoonnews.ir دریافت کنند یا با شماره 88971353-021 تماس بگیرند.

علاقه‌مندان همچنین می‌توانند مقاله‌ها و داستان‌های خود را به نشانی الکترونیکی ccf.kanoon@gmail.com دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
کد خبر: 94939
Share/Save/Bookmark