مدیران فرهنگی و سینمایی به خاطر سهل انگاری خود از مردم عذرخواهی کنند
روح الله شمقدری :
مدیران فرهنگی و سینمایی به خاطر سهل انگاری خود از مردم عذرخواهی کنند
 
تاريخ : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۱

روح الله شمقدری تهیه کننده سینما در گفتگویی مطرح کرد: شاید برای اولین بار است که رهبر معظم انقلاب به صورت صریح، آن هم به صورتی کاملا علنی، از عدم نظارت مدیران در عرضه فیلم هایی که واقعیات کشور را وارونه نمایش می دهند انتقاد می کنند. حقیقتی تلخ که متاسفانه مدیران سینمایی مدتهاست با کتمان کردن آن در مسیری گام برداشته‌اند که نه تنها سینما کلید پیشرفت کشور نباشد، بلکه عاملی برای جمود و از هم پاشیدگی اجتماعی می‌گردد.

به گزارش هنرنیوز روح الله شمقدری با انتقاد از این رویه مدیران سینمایی افزود: قابل کتمان نیست که حاصل کج روی مدیران بدانجا رسیده که امروزه با تولید حجم قابل توجهی از فیلم های مخرب مواجه هستیم که از کشور تنها خراب شهر تصویر می کنند. سالهاست که برخی آثار سینمایی در راستای تخریب زیرساختهای اعتمادی مردم ساخته می شوند، فیلم هایی که از فرآیند شکل گیری تا سرمایه هایی که خرج تولید آنها شده، بحث برانگیز و ابهام آمیز است و در این میان مدیران سینمایی در کنج عزلت با تعیین رده بندی سنی، مسیر عرضه آن‌ها را هموار ساخته اند.

حال آیا این انتقاد صریح رهبری معظم انقلاب نباید تبدیل به تغییر رویکرد و منش غیر صحیح حاکم برای مدیریت سینما شود!؟ آیا نباید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان سینمایی و مدیران سینمایی با عذرخواهی از مردم به علت عدم رعایت حقوق فرهنگی آن‌ها، نسبت به اصلاح سیستم و ساختارهای نظارتی و شوراهای مربوطه اقدام نمایند؟ آیا وقت آن نرسیده که مدیران کمی به این سینمای رها شده بیاندیشند؟


تهیه کننده فیلم سینمایی «روزگاری عشق و خیانت» با تکید مجدد به رهنمودهای رهبری معظم انقلاب گفت: امروز امام امت حجت را بر من و شما تمام کرد و هرگونه اهمالی در این مسیر قابل بخشش نخواهد بود. مدیریت سینما باید به خود آید و برای فیلم های وارونه کننده واقعیات کشور که حاصل سیاستگذاری های نشده در سینماست، تدبیری جدی نماید تا مبادا خسرانی بیشتر از این گریبانش را بگیرد، خسرانی که با پایان دوران مدیریت، دیگر برای ایشان قابل جبران نباشد!
کد خبر: 98043
Share/Save/Bookmark