برگزاری جلسه مشترک مسئولین کتابخانه های عمومی شهر تهران با نیروی انتظامی تهران بزرگ
با هدف ارتقا سطح آگاهی اعضا در کتابخانه عمومی تهران صورت گرفت:
برگزاری جلسه مشترک مسئولین کتابخانه های عمومی شهر تهران با نیروی انتظامی تهران بزرگ
نشست مشترک تعدادی از مسئولین کتابخانه های عمومی شهر تهران با نیروی انتظامی تهران بزرگ در کتابخانه عمومی دانشمند برگزار شد.
 
تاريخ : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۳
به گزارش هنرنیوز ، این مراسم با حضوراکرم نادری معاون اداره کل، سید وحیدرضا معزی رئیس اداره حراست ، سعید رستم خانی رئیس حوزه معاونت اجتماعی پلیس پیشگیری تهران بزرگ و تنی چند از سرکلانتری ها ، مسئولین ، کارشناسان اداره کل و تعدادی از مسئولین کتابخانه های عمومی شهرتهران به میزبانی فاطمه میشنی مسئول کتابخانه عمومی دانشمند و کتابداران کتابخانه برگزار شد.

"اکرم نادری " معاون مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ابتدای این جلسه مساعدت و همکاری با نیروی انتظامی را لازمه ضروری در ایجاد امنیت کتابداران و اعضا عنوان کرد و گفت:در راستای ارتقائ سطح آگاهی مردم منطقه ؛ کتابخانه های عمومی در سطح استان تهران همه روزه برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی را برگزار می کنند که به تبع افزایش آگاهی مردم سبب کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد؛ اما با ایجاد امنیت بیشتر در فضای کتابخانه به طور حتم شاهد حضور حداکثری اعضا در این برنامه ها خواهیم بود.

وی نیاز به تعامل و نزدیکی بین کتابخانه ها با نیروی انتظامی و برگزاری کلاسهای مشاوره و آموزشی از سوی نیروی انتظامی را دو رکن اصلی جهت بالا بردن دانایی و آگاهی بخشی به جامعه و حس ایجاد امنیت جهت حضور اعضا در برنامه های کتابخانه ها عنوان کرد و گفت:عدم وجود امنیت باعث سختی تردد مراجعه کنندگان به کتابخانه ها می شود که امیدواریم با کمک و مساعدت شما امنیت نسبی برای کتابداران و اعضا ایجاد کنیم.

در ادامه معزی رئیس اداره حراست اداره کل ضمن تشکر از همکاری مستمر نیروی انتظامی با کتابخانه ها به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه ها پرداخت و گفت:انشائ الله با پایان این جلسه و بیان راهکارهای عملیاتی مناسب شما ؛ بتوانیم گام هایی اجرایی در جهت اطلاع رسانی به اعضا و آرامش بیشتر در کتابخانه ها و اعضا ایجاد کنیم.

وی برگزاری دوره های آموزشی نحوه برخورد کتابداران با افراد نابهنجار جامعه را امری ضروری و مهم دانست و گفت: در همین راستا و پیرو جلسات متعدد که با مسئولین نیروی انتظامی برگزار شده است قرار است تا کار گروه های تخصصی به صورت دوره ای با حضور اساتید برجسته نیروی انتظامی در کتابخانه ها برگزار شود .

سپس رستم خانی اافزایش آگاهی به مردم را یکی از وظایف خطیر نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: بی تردید یکی از راه های کاهش جرم مطالعه بیشتر نوجوانان و جوانان است .

وی ضمن اعلام آمادگی از برگزاری دوره های آموزشی ؛ جهت حضور کارشناسان نیروی انتظامی در کتابخانه ها قول مساعد داد.
در پایان جلسه نیز هر یک از مسئولین کتابخانه ها به ارائه پیشنهادات و مشکلات خود پرداختند و این نشست با تبیین و جمع‌بندی چگونگی اجرا تعامل مستمر و برگزاری دوره های آموزشی تخصصی ویژه کتابداران و اعضای کتابخانه ها به کار خود پایان داد.
کد خبر: 93732
Share/Save/Bookmark