یثربی، خانیان و قادری نمایشنامه های برتر را انتخاب می کنند
در قالب دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج:
یثربی، خانیان و قادری نمایشنامه های برتر را انتخاب می کنند
دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج، هیئت انتخاب بخش مسابقه نمایشنامه نویسی دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج معرفی شدند.
 
تاريخ : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹
به گزارش هنرنیوز ، چیستا یثربی، جمشید خانیان و نصرالله قادری طی احکامی از سوی کوروش زارعی دبیر جشنواره تئاتر بسیج به عنوان هیئت انتخاب بخش نمایشنامه نویسی منصوب شدند.

شهریور ماه امسال کارگاه های نمایشنامه نویسی جشنواره در 10 منطقه کشوری برگزاری شد و از این میان 88 اثر برای حضور در بخش نمایشنامه نویسی تولید شده اند که هیئت انتخاب این بخش متشکل از چیستا یثربی، جمشید خانیان و نصرالله قادری آثار برتر را انتخاب می کنند.

چیستا یثربی، دکترای روانشناسی تربیتی دارد و فعالیت هایش در حوزه تئاتر از سال ۱۳۶۸ آغاز شده؛ او بیش از ۲۶ نمایشنامه منتشر شده دارد و جوایز متعددی را از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده و بیشترین تعداد جایزه متن اول را از جشنواره بین المللی تئاتر فجر است و بارها داور داخلی یا خارجی جشنواره های تئاتر، سینما وکتاب بوده است.

جمشید خانیان، داستان نویس و نمایشنامه نویسان مطرح تئاتر است. او نوشتن را به طور جدی از دهه ۱۳۶۰ آغاز کرده است و نمایشنامه های «یک نیمروز در اتاق بازجویی» ،«پرگار» ، «چهارمین نام» ، «روی نی بندی»، «عشق، سال ریکن» و «بازی نامه ی بابور» از جمله نمایشنامه های خانیان است.

نصرالله قادری، از نمایشنامه نویسان فعال تئاتر و دارای مدرک کارشناسی ارشد ‏کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناسی کارگردانی سینما از دانشگاه هنربوده و به عنوان کارگردان، منتقد، نویسنده، مدرس سینما و تئاتر شناخته می شود.

همچنین پیش از این آقایان احمد جولایی، یدالله وفاداری و محمود فرهنگ بازخوانی128 اثر صحنه ای و خیابانی سراسر کشور را برعهده داشته اند که از این میان به تفکیک 66 اثر صحنه ای و 22 اثر خیابانی جهت اجرای عموم در استان خود پذیرفته شده اند.

دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج به دبیری کوروش زارعی، بهمن ماه سال جاری برگزاری می شود.
کد خبر: 93797
Share/Save/Bookmark