هنر نیوز - آگاهی بخشی ،بصیرت و افزایش معرفت پیام اصلی مراسم اربعین است
آگاهی بخشی ،بصیرت و افزایش معرفت پیام اصلی مراسم اربعین است
آگاهی بخشی ،بصیرت و افزایش معرفت پیام اصلی مراسم اربعین است
قائم مقام رسانه ملی با حضور در برنامه عطر اربعین مهمترین پیام مراسم اربعین را آگاهی بخشی ،بصیرت و افزایش معرفت دانست.
 
تاريخ : پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۵
به گزارش هنرنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم قائم مقام رسانه ملی با حضور در برنامه عطر اربعین شبکه قرآن و معارف سیما فلسفه قیام عاشورا را مبارزه با ظلم و ستم و تعدی و احیای دین برشمرد .

وی با اشاره به رسانه های استکبار جهانی و واکنش آنان به راهپیمایی اربعین گفت : این سیاست ها را که همراه با کتمان یا تحریف یا انحراف مراسم از اصل قضیه است را به علت روح حاکم در این مراسم می دانیم که همان پیام مبارزه با استکبار جهانی و ظلم ستیزی می باشد.

قائم مقام رسانه ملی افزود: مراسم اربعین امتداد قیام عاشوراست که توسط ائمه دین و حتی بزرگان دین همچون شیخ مرتضی انصاری احیا گردیده است .همچنین در عصر معاصر بزرگانی مانند آیت الله مرعشی نجفی 20 سال پیاپی پیاده از نجف به کربلا رفتند که نشان از اهمیت این مراسم از گذشته تا بحال است.

موسوی مقدم عنوان کرد: وظیفه اصلی رسانه ملی اطلاع رسانی از مراسم است که بحمد الله این وظیفه بخوبی توسط رادیو اربعین و دیگر شبکه ها انجام گرفت و یک ارتباط دو طرفی با زائرین صورت گرفت.

وی وظیفه دیگر رسانه ملی را پوشش مراسم دانست که تا روز جمعه ادامه دارد و در این بخش تاکنون هم صدا و هم سیما در حال تلاش هستند و 45 واحد سیار برای پوشش گسترده این مراسم مستقر شده اند. همچنین واحدهایی از اتحادیه رادیو و تلویزیونهای اسلامی و بسیار از مستند سازان قوی به مراسم رفتند تا ان شاالله بعد از این مراسم یک ذخیره عظیم محتوایی و آرشیوی داشته باشیم.
کد خبر: 95597
Share/Save/Bookmark