فرهنگ سازی صنعت اِسپا برای جذب توریسم / ایران کمترین سهم درآمد زایی را از صنعت اِسپا دارد
در نشست مدیر عامل آسپیان اِسپا مطرح شد ؛
فرهنگ سازی صنعت اِسپا برای جذب توریسم / ایران کمترین سهم درآمد زایی را از صنعت اِسپا دارد
مدیرعامل آسپیان اِسپا خبر داد این موسسه برای فرهنگ سازی و معرفی از صنعت اِسپا در تلاش است تا با پخش تیزرهای تبلیغاتی از رسانه ملی ، تولید فیلم های مستند و سرمایه گذاری در ساخت فیلم های سینمایی این صنعت را به مخاطبین بیشتری معرفی کند.
 
تاريخ : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۶
به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، صبح امروز ، میثم عسگری مدیرعامل موسسه آسپیان اِسپا در نشستی که در هتل نوو برگزار گردید گفت: ما در سال 1389 اولین موسسه اسپا را در ولنجک تهران افتتاح کردیم وشعبه هتل نوو نیز دو ماه قبل راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه تعریف خیلی دقیقی در مور اِسپا در ایران و حتی جهان وجود ندارد افزود: اِسپا قبل از تمدن بشر هم وجود داشته است و انسانهای آن زمان از آبهای مقوی و جلبرگها برای سلامتی و بدن خودشان استفاده می کردند. این درحالی است که آب درمانی می تواند پایه اصلی اسپا محسوب شود.

عسگری ادامه داد: معنوی لغوی اِسپا به معنی آبشار رنگارنگ است یا سلامتی بوسیله آب است اما تعاریفی که دردنیا وجود دارد متفاوت است

وی با بیان اینکه اِسپا برای درمان بیماری هم استفاده می شود یادآور شد: در سالهای اخیر بحث هایی مثل طب سنتی ، یوگا و ... به اِسپا اضافه شد و این صنعت را بسیار گسترده کرده است.

مدیرعامل موسسه آسپیان اِسپا با بیان اینکه ما تلاش می کنیم شعبات دیگری را در آینده نزدیک در سراسر کشور افتتاح کنیم خبر داد که برای اولین بار است که صنعت اِسپا در ایران راه اندازی شده است.

وی تاکید کرد: در سال 2010 فقط در امریکا 150 میلیون نفر از اِسپا استفاده کردند و این صنعت توانست نزدیک به 13 میلیون دلار درآمدزایی داشته است این درحالی است که ما شاهد این خلاء در کشور خودمان هستیم و از این درآمدزایی بی نصیب هستیم این درحالی است که کشورما سرشار از فرهنگ ایرانی و اسلامی است که می توانیم از این درآمد به عنوان جذب توریسم در ایران استفاده کنیم که در حال حاضر حداقل ترین درآمد را در این حوزه داریم!

به گفته مدیرعامل آسپیان اِسپا ، شعبه دیگری این صنعت در شمشک تهران دایر است که از مناظر زیبا مثل کوه نوردی ، دوچرخه سواری ، راه پیمایی هم بهره مند است.

میثم عسگری خاطر نشان کرد: معمولا بهره گیری از خدمات اِسپا حالت لوکس دارد اما ما تلاش کردیم این خدمات را به گونه ای ارائه دهیم که مردم عادی هم بتوانند از آن استفاده کنند تا به این وسیله به سلامت جامعه کمک کنیم.

وی افزود: حوضچه های آب گرم و آب سرد در سلامتی خیلی مزایا دارند و یکی از ابزارهای اِسپا محسوب می شوند و ما سعی خواهیم کرد از املاح معدنی در حوضچه ها در آینده در این صنعت استفاده کنیم.

مدیرعامل آسپیان اِسپا با بیان اینکه نوع دیگر اِسپا همراه با خدمات ورزشی است گفت: اِسپا با توجه به حجم خدماتی که انجام می دهند غیرقابل تعریف هستند لذا هر کاری که در آینده درزمینه سلامتی صورت می گیرد می تواند زیر مجموعه اِسپا محسوب شوند.

وی اضافه کرد : اِسپا یک نوع صنعت است و کشور مالزی ، ترکیه ، تایلند ، سنگاپور اندونزی ، امریکا و ... به شدت از این صنعت برای جذب گردشگری استفاده می کنیم و ما باید تلاش کنیم با توجه به جوانان خلاق و توانمندی که در اختیار داریم از دنیا عقب نمانیم. بنابراین امیدواریم در آینده شاهد اتفاقات خیلی خوبی در مورد صنعت اِسپا باشیم و این درحالی است که حرکت های خوبی از سوی آسپیان اسپا در ایران در حال انجام است.

عسگری خاطرنشان کرد:زمانی که ما در سال 89 اولین مرکز ماساژ اسپا را در ولنجک تهران تاسیس کردیم هنوز هیچ قانون و مفهومی در مورد ماساژ در ایران مرسوم نبود. حتی ما به وزارت ورزش و سازمانهای مختلف ، اصناف و اتحادیه ها مراجعه کردیم که هیچ اتحادیه ای در این زمینه در ایران وجود نداشت که خوشبختانه چند سالی است که چندین اتحادیه ای تاسیس شده است.

وی تاکید کرد: هنوز دانش کافی در ایران در مورد اسپا وجود ندارد و حتی در دانشگاهها هم ، اطلاعات دقیقی در این زمینه موجود نیست به همین منظور تلاش می کنیم کارگاهها ، سمینارها و همایش هایی در سال 96 برای معرفی و فرهنگ سازی اسپا در ایران برگزار کنیم.

مدیرعامل آسپیان اِسپا گفت: اگر بخواهیم در مورد اسپا در ایران صحبت کنیم پیشینه آن به حمام های سنتی برمی گردد همان کیسه کشیدن ها ، سبکی از ماساژ است که امریکایی و اروپایی از آن در ماساژها استفاده می کنند. ما در حمام های قدیمی ، فردی به عنوان دلاک داشتیم و ما در ماساژ چیزی به عنوان درک و غمض داریم که درک همان ماساژ سنتی ایرانی است و غمض همان رگ گیری است.

به گفته وی ، کلیه خدماتی که از سوی موسسه آسپیان اِسپا به مشتریها می شود همه برمبنای مشتری مداری است و همه پرسنل این موسسه به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند.

وی خبر داد تا شش ماه دیگر ، حتما یکسری تغییراتی در سیستم خدماتی این موسسه صورت خواهد گرفت.

عسگری با بیان اینکه مردم معمولا اِسپا را با ماساژ می شناسند در حالی که ماساژ تنها یک بخش کوچکی از اسپا خواهد بود ادامه داد: در حال مذاکره عقد قرارداد با کارخانه ها و شرکت ها اطراف هتل نوو هستیم تا آنان از خدمات اسپا استفاده کنند.

مدیرعامل آسپیان اِسپا اضافه کرد: در حالی که ما تاریخ طب سنتی ایرانی داریم اما هیچ اسنادی در تاریخ از ماساژ ایرانی نداریم و علت آن هم گمشدن اسناد در این زمینه است!

وی با بیان اینکه ما اولین و تنها برگزار کنندگان ماساژ در ایران هستیم درمورد بازار هدف این صنعت اظهار داشت : بحث توریست هنوز در ایران جدی نیست ولی ما معمولا هر گروه توریستی که وارد ایران می شوند درحال مذاکره برای استفاده از صنعت اسپا برای آنان هستیم و خدمات ما بیشتر برای ایرلاین های خارجی است و به لحاظ داخلی هم بازرگانان ، اصناف و فدراسیون های ورزشی را مد نظر داریم.

میثم عسگری خبر داد آسپیان اِسپا برای فرهنگ سازی و معرفی از صنعت اسپا در تلاش است تا با پخش تیزرهای تبلیغاتی از رسانه ملی ، تولید فیلم های مستند و سرمایه گذاری و مشارکت در ساخت فیلم های سینمایی این صنعت را به مخاطبین بیشتری معرفی کنند.

مدیرعامل آسپیان اِسپا در خاتمه گفت: ما در بهمن ماه در نمایشگاه گردشگری در تهران حضور خواهیم داشت.
کد خبر: 93779
Share/Save/Bookmark