پیام جدید دیوید لینچ به ترامپ: تو باعث رنج و تفرقه هستی
پیام جدید دیوید لینچ به ترامپ: تو باعث رنج و تفرقه هستی
دیوید لینچ کارگردان امریکایی با انتشار نامه‌ای به دونالد ترامپ اظهارات پیشین خود را تصحیح کرد و ترامپ را مسبب رنج و تفرقه خطاب کرد.
 
تاريخ : پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۱
به گزارش هنر نیوز ؛ گزارش سی ان ان، دیوید لینچ کارگردان امریکایی یک روز پس از اظهارنظر اخیرش درباره ترامپ، که بسیاری از رسانه‌های دنیا آن را به حمایت لینچ از ترامپ تعبیر کرده بودند، تصمیم گرفت درباره اظهارات اخیر خود روشن‌سازی کند.

کارگردان «تویین پیکز» در نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور امریکا او را مسبب رنج و تفرقه خطاب کرد و افزود: « هنوز برای تغییر اوضاع دیر نشده است!»

لینچ چند روز پیش (23 ژوئن) در بخشی از مصاحبه خود با گاردین گفته بود: « نام ترامپ می‌تواند به عنوان یکی از بزرگترین روسای جمهور آمریکا در تاریخ ثبت شود؛ چون او باعث از هم گسیختگی امور است.» لینچ و گاردین هیچکدام مشخص نکردند که منظور از این «امور» دقیقاً چیست.

او گفت: «هیچکس قادر نیست به شیوه‌ای هوشمندانه با او مقابله کند.».

وی افزود: «ترامپ به خارجی‌ها اجازه می‌دهد در رقابت‌های سیاسی شرکت کنند.» «این به اصطلاح رهبران ما قادر به هدایت کشور در مسیر پیشرفت نیستند. آن‌ها نمی‌توانند کاری انجام دهند. مثل کودکان عمل می‌کنند. ترامپ همه این‌ قابلیت‌ها را نشان داد.»

این اظهارنظرها به سرعت روی خروجی رسانه‌ها، ازجمله رسانه‌های راست‌گرا، قرار گرفت. رسانه‌ها نوشتند که دیوید لینچ ترامپ را یکی از بزرگترین روسای جمهور تاریخ ایالات متحده خوانده است. شبکه خبری «بریت بارت» به انعکاس این خبر پرداخت و روز دوشنبه ترامپ استوری بریت بارت را در صفحه توئیتر خود به اشتراک گذاشت.

روز سه شنبه دیوید لینچ نامه‌ای را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد و در آن گفت اظهاراتش درباره ترامپ به صورت گزینشی نقل قول شده و نیاز به توضیح و روشنگری دارد.

او خطاب به ترامپ نوشت: «کاش من و تو می‌توانستیم بنشینیم و رودررو صحبت کنیم. متاسفانه اگر با همین صورت پیش بروی فرصت نخواهی داشت به عنوان یک رئیس‌جمهور بزرگ جزئی از تاریخ شوی. این برای تو و برای کشور ناراحت‌کننده است. تو باعث رنج و تفرقه هستی.»

لینچ با پیامی مفیدتر نامه را اینطور ادامه می‌دهد: «کشتی ما را به سوی آینده‌ای روشن برای همگان هدایت کن! تو می‌توانی کشور را متحد کنی. روح تو آواز می‌خواند. با رهبری قدرتمند و محبوب، هیچکس بازنده نیست؛ همه برنده‌اند.»

نامه لینچ درست در روزی منتشر شد که دیوان عالی ایالات متحده درخصوص فرمان منع مهاجرتی به نفع ترامپ رأی داد که سفر اتباع چند کشور مسلمان، ازجمله ایران، به ایالات متحده را ممنوع کرده است.

لینچ نامه‌اش به ترامپ را اینطور به پایان رساند: «با همگان آن‌گونه رفتار کن که مایلی با تو رفتار شود.»

برنا
کد خبر: 96578
Share/Save/Bookmark