مرکز کانون توس و کتاب‌خانه سیار مشهد گشایش یافت
مرکز کانون توس و کتاب‌خانه سیار مشهد گشایش یافت
سی‌وپنجمین مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی و هفتمین کتاب‌خانه سیار شهری مشهد با حضور استاندار و مسوولان استانی گشایش یافت.
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱
به گزارش هنرنیوز و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در آیین گشایش این دو مرکز گفت: با وجود آرامگاه حکیم فرزانه ابوالقاسم فردوسی توسی، شایسته است مراکز فرهنگی چون کانون، گالری‌ها و نگارخانه‌ها در طرح تکمیلی توس مورد توجه قرار گیرد تا مردم این منطقه بتوانند از ظرفیت‌های فرهنگی بیشتر استفاده کنند.

رشیدیان از دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی چون کانون، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و میراث فرهنگی خواست، با تعامل و همکاری بیشتر برای رشد فرهنگ و اعتلای آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان بکوشند.

وی افزود: هر قدر برای این گنجینه‌های انسانی سرمایه‌گذاری شود، امری نیکو اتفاق افتاده چرا که این سرمایه‌گذاری در ایجاد آینده بهتر کشور عزیزمان نمود خواهد یافت.

هم‌چنین در این مراسم که هم‌زمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار شد جواد محقق‌نیشابوری، مدیرکل کانون استان خراسان رضوی ضمن قدردانی از حمایت‌ها و مساعدت‌های استاندار و مدیران کل دستگاه‌ها گفت: مایه خوشحالی و افتخار برای کانون است که در روز پاسداشت زبان فارسی توانسته‌ایم سی و پنجمین مرکز فرهنگی هنری خود را در این مکان فرهنگی و ادبی افتتاح کنیم.

محقق نیشابوری اضافه کرد: اعضای رسمی و دائم این مرکز فرهنگی دانش‌آموزان مدارس روستای هم‌جوار شهر توس خواهند بود و موضوع‌های حوزه‌ی شاهنامه و فردوسی در این مرکز اولویت خواهد داشت.

وی ادامه داد علاوه بر آن در مقاطع مختلف مربیان این مرکز ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوع‌ای را نیز برای استفاده گردشگران مجموعه توس اجرا خواهند کرد.

مدیرکل کانون هم‌چنین ضمن قدردانی از موافقت استاندار جهت تأمین چهار دستگاه مینی‌بوس سیار در سال 95 گفت: امیدواریم مشکلات اجرایی آن نیز به زودی مرتفع شود تا هرچه زودتر شاهد بهره‌مندی کودکان حاشیه شهر از خدمات و فعالیت‌های کانون باشیم.

گفتنی است؛ در حاشیه مراسم گشایش مرکز فرهنگی هنری توس، کارگاه‌های سفال، نقاشی و قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان برگزار و به مناسبت گرامی‌داشت روز فردوسی ثبت‌نام در این مرکز به صورت رایگان انجام شد.

این مراسم هم‌زمان با روز 25 اردیبهشت و سالروز گرامی‌داشت پیر فرزانه ابوالقاسم فردوسی و با حضور استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان اجرایی در محل آرامگاه توس برگزار شد.
کد خبر: 94462
Share/Save/Bookmark