استقبال از آخرین اجرای نمایش «به آسمان نگاه کن»
استقبال از آخرین اجرای نمایش «به آسمان نگاه کن»
نمایش « به آسمان نگاه کن » در حالی آخرین شب خود را به پایان رساند که این شب نیز همچون شب های قبل ، تعدادی از هنرمندان پیشکسوت تاتر ، تلویزیون و سینما مهمان این نمایش بودند.
 
تاريخ : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۹
به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، نمایش"به آسمان نگاه کن" نوشته و کار محمد مهدی خاتمی طی 11 شب در خانه موزه استاد انتظامی به پایان رسید.

این نمایش درحالی دوشنبه شب ( 30 بهمن ماه ) آخرین نمایش خود را به پایان برد که تعداد دیگری از هنرمندان تاتر، تلویزیون و سینما همچون آتش تقی پور ، محمد حسین آستانه ، رضا بنفشه خواه، جواد ارشاد ، خشایار راد ، علی یازرلو ، آرش میراحمدی ، بهمن دان ، علیرضا غفاری و ... به تماشای این نمایش نشستند.

در دهمین اجرای نمایش"به آسمان نگاه کن" نیز هنرمندانی همچون داود فتحعلی بیگی،اصغر همت،دکتر مصطفی مختاباد ،علیر ضا درویش نژاد،سیروس همتی،عبدالله اسکندری،امیر آتشانی ،حمید کرمی ،محمد سلیمان تاش ، سید محمد پژمان شهردار اسبق مشهد،حسین مسگرانی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان و جواد رفاهی رئیس حوزه هنری مشهد مهمان این نمایش بودند.

هنرمندانی چون هادی مرزبان ، حسین محجوب ، عبدالحسین مختاباد ، مهدی میامی ، سعید سلطانی ، اکبر بیخوش ، مسعود مبارکی ، حسن مصطفوی ، مختار سائقی ، زری اماد ، مانی حیدری و ... نیز طی شب های گذشته مهمان این نمایش بودند.

دکتر مصطفی مختاباد مدیر گروه هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات این نمایش را یک درام عبادی بر شمرد و افزود: خوشحالم که امشب تجربه جدیدی از محمد مهدی خاتمی را شاهد بودم وبه اعتقاد من این اثر را می توان در مدار و دامنه درام عبادی تعریف کرد چرا که در این اثر روی عناصر خاصی تکیه شده و نمایشنامه نویس از واژه ها،استعاره ها،کلمات و تعابیر تفسیر گر و حامل حس عاطفی استفاده کرده که این ها نشانه های درام عبادی را در خود دارد.

مختاباد در ادامه افزود: خاتمی در مقام کار گردان نیز با بهره جستن از عناصر متنی و تفسیر و خلق آنها در جهان نشانه ای صحنه توانسته در طیف و شعاع عاطفی با مخاطب ارتباط خوبی برقرار سازد و با توجه به آثار قبلی خاتمی احساس می کنم یک نگاه ویژه و خاص در کارهایش وجود دارد که همان شاخصه های درام عبادی است که این مشی ثابت و انحصاری می توان یک امتیاز ویژه و منحصر بفرد تلقی گردد.

وی بازی های روان،طراحی صحنه خوب،موسیقی همسو با اجرا و کارگردانی هدفمند را از شاخصه های" به آسمان نگاه کن" عنوان نمود و حرکت خاتمی را در مسیر خلق یک اثر دینی ارتباط گر و موفق ستود.

در نمایش "به آسمان نگاه کن" که از ۱۹ بهمن ماه در خانه موزه استاد انتظامی به صحنه رفت محسن افشار، نسرین نکیسا، غلامرضا عارف نژاد، سودابه جعفر زاد، مجید معافی، امیر افشار، امینا خاتمی، داود آزاد ، کیمیا معافی و نیلوفر سلیمان تاش به عنوان بازیگر ، رضا حسن زاده طراح صحنه ، امیر حسین خاتمی مدیر صحنه، مهدی حسنی آهنگساز، زهره بی خوش طراح لباس، هادی شیرازی روابط عمومی، مریم پسنده پور هماهنگی، سهیل قورچی منشی صحنه، امیر خدامی و بهاره صباحی عکاس حضور داشتند.

کد خبر: 96047
Share/Save/Bookmark