هنر نیوز - مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس برگزار می‌شود
مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس برگزار می‌شود
پس از داوری نزدیک به ۶۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه؛
مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس برگزار می‌شود
مراسم پایانی نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» با تقدیر از برگزیدگان خود در تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی برگزار می‌شود.
 
تاريخ : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
به گزارش هنرنیوز ، اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» ساعت ۱۵ روز دوشنبه هشتم آبان‌ماه با حضور جمعی از شعراء، مدیران و مسئولان فرهنگی کشور در تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی تهران برگزار می‌شود.

طبق اعلام دبیرخانه کنگره نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس؛ نزدیک به ۶۰۰ اثر برای داوری به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که در این میان حدود ۴۵۰ اثر در قالب کلاسیک و باقی در قالب‌های نو، آزاد و دیگر قالب‌ها ارائه شده‌اند. در این مراسم ۱۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی به ۱۰ اثر برتر در بخش اصلی و ۳ جایزه ۲۰ میلیون ریالی به ۳ اثر برتر در بخش ویژه اهداء خواهد شد.

گفتنی است نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» خاطرات علی خوش لفظ، با هدف جامه عمل پوشاندن به منویات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در پاسداشت ادبیات دفاع مقدس، کمک به رشد و اعتلای فرهنگی کتابخوانی عمومی به ویژه در میان هنرمندان و شاعران و همچنین تشویق شاعران جوان به بهره‌گیری از گنجینه دفاع مقدس در خلق آثار ادبی، به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به حضور در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس می‌توانند از ساعت ۱۵ الی ۱۷ روز دوشنبه هشتم آبان‌ماه به نشانی: میدان شوش، خیایان ری، نرسیده به پارک کوثر، نبش خیابان شهید محمد یزدی، تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی تهران مراجعه کنند.
کد خبر: 95534
Share/Save/Bookmark