فراهم شدن زیرساخت های تردد زائرین اربعین حسینی در مرز شلمچه / پیش بینی تردد یک میلیون نفر زائر ایرانی از شلمچه
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد؛
فراهم شدن زیرساخت های تردد زائرین اربعین حسینی در مرز شلمچه / پیش بینی تردد یک میلیون نفر زائر ایرانی از شلمچه
اسماعیل زمانی خبر داد بودجه صرف شده برای تکمیل زیرساخت های مرتبط با ایام اربعین توسط منطقه آزاد اروند در خاك عراق قریب 3 میلیارد تومان و این رقم در خاک ایران حدود 12 تا 13 میلیارد تومان می باشد.
 
تاريخ : شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۸
به گزازش خبرنگار هنرنیوز ، عصر امروز ششم آبانماه نشست خبری اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با موضوع تشریح فعالیت های این سازمان در مرز شلمچه در ایام اربعین حسینی با اصحاب رسانه برگزار گردید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در مورد اقدامات انجام شده توسط این سازمان در مرز شلمچه برای ایام اربعین حسینی با بیان اینکه زیرساخت های تردد زائرین اربعین حسینی در مرز شلمچه فراهم شده است گفت: سالانه حدود ١٢ تا ١٥ ميليارد تومان در ايام اربعین برای اجرای زیر ساخت های برنامه های مرتبط با این ایام توسط سازمان منطقه آزاد اروند هزينه مي شود چرا که مرز شلمچه در منطقه آزاد اروند يكي از گذرگاه هاي مهم كشور و راحت ترین مسير براي زائرین در ایام اربعین حسینی محسوب می شود لذا امسال پیش بینی می کنیم یک میلیون نفر از طریق مرز شلمچه به عراق سفر کنند این درحالی است که سال گذشته این تعداد 700 هزار نفر بودند.

به گفته وی ، بودجه صرف شده برای تکمیل زیرساخت های مرتبط با ایام اربعین توسط منطقه آزاد اروند در خاك عراق قریب 3 میلیارد تومان بوده و این رقم در خاک ایران حدود 12 میلیارد تومان می باشد.

اسماعیل زمانی ، ساخت جاده هاي فرعي در داخل خاك عراق، خريد و حمل كانكس هاي اسكان براي نيروهاي انتظامي، امنيتي، خدماتي و رفاهي، راه اندازي موكب توسط سازمان منطقه آزاد اروند براي ارائه امكانات به زوار، راه اندازي مسير فیبر نوري از خرمشهر تا شلمچه و اتصال به شبكه فیبر نوري كشور، بهسازی و آسفالت مسیر پایانه و دور برگردان ها در خاک عراق، ايجاد ٤ گيت گذرنامه در داخل خاك عراق، نصب داربست براي راهروهاي اخذ گذرنامه ، ارائه خدمات به زائرين در مسير برگشت از عراق و .... را از دیگر اقدامات انجام شده توسط سازمان متبوعه خود در مرز شلمچه ذکر کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از امکان سفر اتباع عراقی بدون اخذ ویزا به این منطقه خبر داد و منطقه آزاد اروند را در حوزه تجارت و گردشگری یک فرصت مغتنم ارزیابی کرد و یاد آور شد: از این پس خارجیان می توانند از بعد از ایام صفر ، بدون ویزا و ارد این مطقه شده و این امر می تواند یک فرصت طلایی برای رونق اقتصادی و تجارت برای کشورمان محسوب شود.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت : بعد از برجام توجه سرمايه گذاران براي حضور در منطقه آزاد اروند بيشتر شده و ما بدنبال ايجاد بسترهاي لازم براي توسعه سرمايه گذاري در منطقه هستيم.
کد خبر: 95525
Share/Save/Bookmark