هنر نیوز - کتابخانه‌های عمومی کشور میزبان دوره‌های قصه‌گویی می‌شوند
کتابخانه‌های عمومی کشور میزبان دوره‌های قصه‌گویی می‌شوند
مدیرکل فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام کرد:
کتابخانه‌های عمومی کشور میزبان دوره‌های قصه‌گویی می‌شوند
اسماعیل جانعلی‌پور همزمان با آغاز هفته ملی کودک از برگزاری ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی برخوردار از بخش کودک، خبر داد.
 
تاريخ : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
به گزارش هنرنیوز ، اسماعیل جانعلی‌پور مدیرکل فرهنگی نهاد ضمن اعلام این خبر با اشاره به اهمیت توجه به قشر کودک و نوجوان و ضرورت تلاش برای جذب این دسته از مخاطبین به کتابخانه‌ها، هدف از اجرای برنامه‌های متنوع را انس کودکان و نوجوانان با کتاب و کتابخوانی، معرفی و شناساندن ظرفیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی و تقویت کتابخانه‌ها به‌عنوان پایگاه اجتماعی عنوان کرد.

جانعلی‌پور در ادامه از آغاز دوره آموزش قصه‌گویی برای کتابداران ۱۵ استان تا پایان سال در هفته جاری خبر داد و افزود: با هدف تقویت فعالیت‌های بخش کودک کتابخانه‌ها، کتابداران علاقه‌مند، به مدت ۱۸ ساعت اصول قصه‌گویی را آموزش می‌بینند.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست این دوره آموزشی که تا پایان سال ۹۶ به اتمام خواهد رسید، ۱۵ استان برای اجرای طرح انتخاب شدند.

مدیرکل فرهنگی نهاد همچنین از تولید و رونمایی پوسترهای جدید ترویجی برای کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: پوسترهای جدید با محور یکی از کتاب‌های علمی برای دوره ابتدایی دوم به شکلی جذاب طراحی و از سوی کتابداران در قالب ساعت فعالیت‌های ویژه برای به مخاطبین این سنین ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پوسترها از قابلیت استفاده در ساعات آموزشی مدارس نیز برخوردار هستند، گفت: این پوسترها به دانش‌هایی نظیر نجوم، آشنایی با گیاهان و... می‌پردازند و از منابع موثق، قالب و اندازه مناسب و طراحی زیبا برخوردارند.

جانعلی‌پور با اشاره به برگزاری سایر برنامه‌های بخش کودک کتابخانه‌های عمومی، بیان کرد: ایجاد فضای نمایشگاهی برای بازنمایی منابع بخش کودک، برپایی نشست قصه‌گویی با حضور والدین، برگزاری مسابقات نقاشی و کارگاه‌های کاردستی، اجرای تئاتر و نمایش برای کودکان، اجرای نشست‌های شاهنامه‌خوانی و حافظ‌خوانی، برگزاری مراسم اهدای کتاب از سوی کودکان، تقدیر از کتاب‌خوانان برتر در رده سنی کودک و نوجوان، عضویت کودکان در کتابخانه‌های عمومی و برنامه‌ریزی برای بازدید مدارس و مهدهای کودک از کتابخانه‌ها از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی در هفته ملی کودک خواهند بود.
کد خبر: 95390
Share/Save/Bookmark