مراسم رونمایی از کتاب «تک‌سوار دشت زید» در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود
تازه‌ترین اثر گلعلی بابایی
مراسم رونمایی از کتاب «تک‌سوار دشت زید» در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود
«تک‌سوار دشت زید»‌ زندگی‌نامه شهید اسماعیل قهرمانی در خبرگزاری تسنیم رونمایی می‌شود.
 
تاريخ : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۷
به گزارش هنرنیوز ،‌ مراسم پاسداشت گلعلی بابایی نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس و رونمایی از کتاب «تک‌سوار دشت زید» (زندگی‌نامه شهید اسماعیل قهرمانی) دوشنبه ششم شهریور در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.

در این مراسم که با حضور سرداران سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ برگزار می‌شود،‌ حمید حسام و سردار علی نیکوگفتار درباره شهید قهرمانی و گلعلی بابایی سخنرانی خواهند کرد.

«تک‌سوار دشت زید»‌ تازه‌ترین کتاب دو انتشارات صاعقه و 27، بعثت، است که به‌قلم گلعلی بابایی منتشر شده است، شهید اسماعیل قهرمانی بنیان‌‌گذار و نخستین فرمانده گردان انصارالرسول(ع) تیپ 27 محمّدرسول‌الله(ص) بود.

گلعلی بابایی درباره این کتاب می‌گوید:‌ شهید قهرمانی یکی از شهدای شاخص عملیات رمضان است که جانشین شهید همت در لشکر 27 بود،‌ اما کمتر شناخته شده و تاکنون چندان معرفی نشده است. در این کتاب من و حسین بهزاد در بخش نخست با روایت اول شخص،‌ زندگی‌نامه شهید را از زبان خودش روایت کردیم،‌ منبع این بخش مصاحبه‌هایی بود که از شهید به‌جای مانده است‌،‌ در بخش دوم نیز از زبان دیگران به روایت وقایع شهادت شهید پرداخته‌ایم».

شهید اسماعیل قهرمانی در عملیات رمضان به‌عنوان جانشین شهید همت وارد عملیات شد و به شهادت رسید و جنازه مطهرش مفقود شد.

به گزارش تسنیم ، مراسم رونمایی از کتاب «تک‌سوار دشت زید» دوشنبه 6 شهریور ساعت 16 تا 18 در باشگاه خبرنگاران پویا به‌نشانی خیابان انقلاب،‌ خیابان جمالزاده پس از تقاطع بلوار کشاورز کوچه شیرزاد پلاک 12 برگزار می‌شود.
کد خبر: 95101
Share/Save/Bookmark