مطالعه کتاب «تاریخ روسیه» به شناخت عمقی دو کشور کمک می کند
در نشست تخصصی توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه مطرح شد؛
مطالعه کتاب «تاریخ روسیه» به شناخت عمقی دو کشور کمک می کند
مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه معتقد است مطالعه کتاب «تاریخ روسیه» به شناخت عمقی دو کشور کمک می کند و سبب توسعه روابط دوستی و برادری بین ایران و روسیه خواهد شد
 
تاريخ : دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۳
به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، صبح امروز ، نشست تخصصی توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه با حضور اعضای هیئت رئیسه انجمن دوستی ایران و روسیه، اساتید دانشگاه، دانشجویان و فعالین فرهنگی حوزه روسیه در هتل اسپیناس تهران با سخنرانی دکتر امیر محمودزاده، مدیرعامل انجمن برگزار شد.

دکتر محمود زاده با ا شاره به رونمایی کتاب «تاریخ روسیه» در این نشست گفت: مطالعه کتاب «تاریخ روسیه» به شناخت عمقی دو کشور کمک می کند و سبب توسعه روابط دوستی و برادری بین ایران و روسیه خواهد شد چرا که بدون آشنایی با تاریخ یک کشور امکان برقراری با آن غیر ممکن است. به گفته مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه ، یکی از وظایف مهم انجمن های دوستی بین دو کشور معرفی فرهنگ این کشورها به مردم دو کشور است که یکی از زمینه های مهم آن «کتاب» است.

وی با بیان اینکه کتاب تاریخ روسیه یکی از کتاب های ممتاز و جدیدی است که در این زمینه به تازگی توسط گروهی از مترجمان زیر نظر دکتر رشتیانی ترجمه شده است تاکید کرد: امیدوارم مطالعه این کتاب در توسعه فرهنگی دو کشور ایران و روسیه مفید باشد.

دکتر محمود زاده در پاسخ به تعاملات ایران با روسیه در مورد واردات واکسن کرونا خاطر نشان کرد واکسن کرونا از طریق روسیه ۲ ماه است که به جامعه جهانی معرفی شده است وآخر آذرماه تکلیف واردات واکسن کرونا از روسیه معلوم می شود نعمت‌اله ايزدي آخرين سفير ايران در شوروي و اولين سفير ايران در فدراسيون روسيه و نویسنده کتاب ماموريت در مسكو، در خصوص زمینه سازی برای پیشبرد اهداف مشترک دو ملت در حوزه های فرهنگی علمی اجتماعی گفت حدود ۴۰ سال است که درگیر بحث روابط ایران و روسیه هستیم و توانستم وزیر علوم وقت را متقاعد کنم از فرصت ها یی که در حوزه تحصیل رایگان برای دانشجویان ایرانی وجود داشت استفاده کنیم.

وی ادامه داد:سفیر باید به دنبال رفع مشکلات فی مابین باشد احساس من این است که در این حوزه مسائلی وجود دارد که مورد غفلت واقع شده است ایزدی ادامه داد:سفیر باید به دنبال رفع مشکلات فی مابین باشد احساس من این است که در این حوزه مسائلی وجود دارد که مورد غفلت واقع شده است.

در بخش دیگری از این نشست ، دکتر محمود زاده مدیر انجمن دوستی ایران وروسیه ؛ جایزه عکس برتر را به علیرضا فرامرزیان اهدا کرد که این عکس نشان می‌دهد در ۱۰ سال اخیر روسیه به شدت مدرن شده است وبه خصوص از جام جهانی ۲۰۱۸ نگاه جدیدی به روسیه است و مسکو سیتی منطقه خاصی در روسیه را نشان می دهد در ادامه این نشست از کتاب تاریخ روسیه رونمایی شد.

گزارش از: مجید معافی
کد خبر: 98226
Share/Save/Bookmark