خانیان، عاشقانه‌های یونس را در مونیخ بلندخوانی می‌کند
خانیان، عاشقانه‌های یونس را در مونیخ بلندخوانی می‌کند
نویسنده‌ی نام آشنای حوزه‌ی ادبیات نوجوان، جمشید خانیان به دعوت کتابخانه‌ی مونیخ در جشنواره‌ی کلاغ سفید ۲۰۱۸ شرکت و «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» را بلندخوانی خواهد کرد.
 
تاريخ : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۲
به گزارش هنرنیوز ، «کلاغ سفید» که هر ساله ۲۰۰ عنوان از بهترین کتاب‌های سراسر دنیا را در فهرست کتاب‌های جدید کتابخانه‌ی مونیخ معرفی می‌کند امسال برای برگزاری جشنواره‌ی خود پس از بررسی آثار خانیان، وی را برای حضور در این رویداد فرهنگی معرفی کرده است.

بر این اساس خانیان از ۲۳ تا ۲۸ تیر ۱۳۹۷ (۱۴ تا ۱۹ جولای ۲۰۱۸) به عنوان اولین نویسنده‌ی ایرانی به همراه ۱۲ نویسنده‌ی دیگر در این جشنواره حضور خواهد یافت.

بر همین اساس نویسندگانی به این جشنواره دعوت می‌شوند که آثار آن‌ها پیش‌تر به زبان آلمانی منتشر شده یا اثری از آن‌ها در فهرست کلاغ سفید قرار گرفته باشد.

نشست‌های کتاب‌خوانی و گفت‌وگو با مخاطبان از برنامه‌های این روزهاست و قرار است جمشید خانیان بخش‌هایی از دو کتاب خود یعنی «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «طبقه هفتم غربی» از انتشارات افق را به دو زبان فارسی و آلمانی بلندخوانی کند.

گفتنی است «یک جعبه پیتزا برای ذوزنقه کباب شده» و «قلب زیبای بابور» و «ناهی» برخی از کتاب‌های این نویسنده‌اند که در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
کد خبر: 95986
Share/Save/Bookmark