نمایش‌های کودک فرهنگ‌سراها در فصل تابستان
نمایش‌های کودک فرهنگ‌سراها در فصل تابستان
هفت نمایش کودک تا پایان تابستان در مراکز فرهنگی هنری روی صحنه می‌روند.
 
تاريخ : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۳
به گزارش هنرنیوز ، هفت نمایش کودکانه در چهار مرکز فرهنگی هنری شهرداری تهران تا ۲۰ شهریور ماه میزبان کودکان و خانوادهایشان است.

«نارنیا» و «ماه پیشونی» در پردیس تیاتر تهران

نارنیا به نویسندگی و کارگردانی غزال حسینی تا پایان مردادماه در سالن استاد مشایخی پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود.

در این نمایش بازیگرانی چون گیلا ابراهیمی، محمد بهتری، بهنام پورتقوا، سید قاسم تفاخ، پوریا توکل خواه، ماهک ثابت قدم، غزال حسینی، هانیه ربیع، پریسا سلمانی، علیرضا غفاری، محمد قائم مقامی، سینا نوابی، محمدرضا یعقوب کاظمی ایفای نقش می‌کنند.

در خلاصه داستان این نمایش که در فضایی تخیلی شکل گرفته، آمده است: چهار کودک از دنیای ما به صورت جادویی به نارنیا منتقل می‌شوند. جایی که از آنها خواسته می‌شود تا به حامی کمک کنند تا از پس بحران در دنیای نارنیا برآید.

ماه پیشونی به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی آزاده انصاری تا پایان شهریور در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود.

مرضیه ایمانخانی، ندا کوهی، نسترن نظری، طناز جلوسی، ساحل شفیعی بازیگران این نمایش هستند و نادر برهانی مرند تهیه‌کننده این اثر است.
•پردیس تیاتر تهران در بزرگراه امام علی، اتوبان شهید محلاتی شرق، خیابان شهید شاه‌آبادی جنوبی، بعد از میدان مالک اشتر، خیابان بقایی، جنب فرهنگسرای خاوران واقع شده است

«پهلوان کچل» و «بچه زرنگش خوبه» در فرهنگ‌سرای فردوس

پهلوان کچل نمایشی به کارگردانی سحر پورفرج، نویسندگی مجتبی خمسه و بازی مجتبی خمسه، محمد روستا، محسن بان ور، محبوبه تفضلی و هیراد محمدی تا ۲۰ شهریور روی صحنه فرهنگ‌سرای فروس می‌رود.

این نمایش داستان حسن کچل را روایت می کند که با خرید دستمال قدرت تصور می‌کند که دیگر مثل مرد عنکبوتی و بت من می‌تواند قهرمان باشد اما با دیدن بی تفاوتی مردم تصمیم می گیرد که کاری کند تا مردم به او توجه کنند و اورا قهرمان بدانند.

بچه زرنگش خوبه به نویسندگی علی اکبر پور رسول و کارگردانی مجید علم دبیگی و بازی مجید علم بیگی، مریم عسگری، مریم رادپور تا ۲۰ شهریور روی صحنه فرهنگ‌سرای فردوس است.

این نمایش روایتگر زندگی آیلار است که بعد از به دنیا آمدن آیدا خواهرش از اینکه توجه والدینش به او کم شده ناراحت است تا اینکه تصمیم میگیرد خواهرش را با خود به بیرون ببرد.
•فرهنگسرای فردوس در بلوار فردوس، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی واقع شده است.

بزبزقندی در مجتمع فرهنگی هنری نور

این نمایش به نویسندگی و کارگردانی مهرداد قرآن کیش و با حضور مهرداد قرآن کیش، فرناز حیدریان و آرزو خلیلی به عنوان بازیگر تا ۲۰ شهریور ماه در مجتمع فرهنگی هنری نور روی صحنه می‌رود.

داستان این نمایش همان داستان «بزبزقندی» کلاسیک با پرداختی متفاوت است.
•علاقه‌مندان برای تماشای این اثر می‌توانند به فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بعد از پل ستاری، جنب شهر کتاب، مجتمع فرهنگی هنری نور مراجعه کنند.

«حاکم و پنیر» و «جزیره لانگولیو» در فرهنگ‌سرای ابن‌سینا

حاکم و پنیر به نویسندگی امیررضا رضی و کارگردانی سپیده اقدامی و با حضور میثم میثاقی، افشین زعیم و گنجی ماهر به عنوان عروسک گردان تا ۲۰ شهریور در فرهنگ‌سرای ابن‌سینا روی صحنه می‌رود.

این نمایش داستان پادشاهی است که علاقه زیادی به پنیر دارد اما موشی به قصر او وارد شده که پنیرهای حاکم را می‌خورد. حاکم به تمام مشاورانش دستور می دهد که چاره ای بیاندیشند . آنها تصمیم می گیرند برای مبارزه با موش، گربه ای را به قصر بیاورند.

جزیره لانگولیو به کارگردانی امیررضا توکلی و حمید ندیمی تا ۲۰ شهریور در فرهنگ‌سرای ابن سینا روی صحنه می‌رود.

جزیره لانگولیو داستان پسربچه‌ای است که علی رغم اصرار مادر قصد درس خواند ندارد. او شبی در خواب می‌بیند ملوان یک کشتی بزرگ است و در جزیره‌ای به نام لانگولیو گیر افتاده. او تلاش می‌کند که با کشتی خود از آن جزیره نجات دهد اما چون سواد خواندن و نوشتن ندارد هر بار با مشکلی مواجه می‌شود.

یاد آوری می شود فرهنگ‌سرای ابن سینا در شهرک قدس، خیابان ایران زمین شمالی واقع شده است.
کد خبر: 95058
Share/Save/Bookmark