ماراتن روزنامه‌های ورزشی و بازی‌های دیروقت
ماراتن روزنامه‌های ورزشی و بازی‌های دیروقت
بازار داغ بازی‌های جام‌جهانی، ماراتن سخت و در عین حال فرصتی برای روزنامه‌های ورزشی است تا از هر طریق ممکن خودشان را به اخبار دیروقت برسانند و به قولی «زنده» بمانند و مخاطبانشان را هم راضی نگه دارند؛ با این حال برخی از روزنامه‌ها همچنان خواب را به کار ترجیح می‌دهند.
 
تاريخ : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۲
به گزارش هنرنیوز ، بسیاری از رقابت‌های این دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور روسیه به وقت ما تا آخرین ساعات بامداد ادامه دارد و اخبار آن نیز به سرعت در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود. در این میان انتظار می‌رود که روزنامه‌های ورزشی فردای آن روز، نه تنها اخبار این بازی‌ها را منتشر کنند، بلکه تحلیلی نیز از بازی‌های انجام شده، ارائه دهند.

این در حالی است که فارغ از بازی‌های تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام جهانی که اخبار آن نه تنها در روزنامه‌های ورزشی بلکه در اکثر مطبوعات انعکاس پیدا کرد، سایر رقابت‌های دیرهنگام جام‌جهانی جایگاه چندانی در روزنامه‌های ورزشی روز بعد نداشتند.

در این میان می‌توان به بازی شب گذشته تیم‌های ملی برزیل و بلژیک اشاره کرد که برخی از روزنامه‌های ورزشی صبح امروز (۱۶ تیر ماه) از آن جا ماندند. «گل» و «خبر ورزشی» از جمله روزنامه‌هایی بودند که خودشان را به‌روز نگه داشتند و توانستند در انعکاس اخبار این مسابقه عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

روزنامه «گل» در چاپ دوم خود تصویر تمام صفحه نخست را با تیترهای «بلژیک به سوی فینال» و «طلا مس شد» به بازی بلژیک و برزیل اختصاص داده است و روزنامه «خبر ورزشی» نیز در آخرین ساعات، خبر برد تیم ملی فوتبال بلژیک را جایگزین خبر دیگری در گوشه‌ای از صفحه نخست خود کرد.

بر این اساس، به نظر می‌رسد با گسترش روافزون رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی، روزنامه‌ها هرچه بیشتر برای بقا در این عرصه رقابتی تلاش کنند تا مخاطب را به دلیل جا ماندن از اخبار از دست ندهند.
کد خبر: 96615
Share/Save/Bookmark