ساخت فیلم سینمایی بر اساس روابط دوستانه ایران و روسیه در سال آینده
رونمایی از پروژه اتصال ایران به بازار فرهنگی روسیه؛
ساخت فیلم سینمایی بر اساس روابط دوستانه ایران و روسیه در سال آینده
پروژه اتصال ایران به بازارهای فرهنگی روسیه در سالیان اخیر عمیق تر شده و گسترش روابط ایران و روسیه در انجمن دوستی ایران و روسیه رونمایی شد.
 
تاريخ : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۱
به گزارش هنرنیوز ، دکتر امیر محمود زاده مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه اظهار داشت : پروژه فرهنگی ایران و روسیه  نماد ارتباط  دو  طرفه دو ملت می باشد که عامل تعمیق دوستی میان دو کشور است .

مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه تصریح کرد: در حوزه فرهنگ ، ادبیات  ورفتار شناسی مهم ترین وجه مشترک دو کشور در حوزه هنر است  و مهمترین نگاهی که ما به پل دوستی ایران  و روسیه داریم مودت  و ارتباط بین دو کشور است.

محمود زاده افزود: یکی از پروژه های فرهنگی در سال ۱۴۰۰ موضوع توسعه پل فرهنگی و فکری  بین ایران و روسیه به منظور فرهنگ سازی  و ایجاد ارتباطات اجتماعی  بین مردم دو کشور است .

مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه با تاکید بر این نکته که این انجمن  یک انجمن غیر سیاسی وغیر دولتی است ادامه داد :  اتصال بازارهای ایران  و روسیه  باعث ایجاد برادری و ارتباط بیشتر بین دو ملت و در نهایت منجر به ایجاد کریدور  صادرات بار ، کالا ، تجارت  وتوسعه فرهنگ و هنر بین دوملت می شود.

وی افزود: من فکر می کنم که این پروژه فرهنگی در مدت ۹ ماه بین ایران و روسیه انجام شود  و در همین راستا تیم ها و کار گروه ها و کمیته های این پروژه فرهنگی شکل گرفته  و از  امروز روند اجرایی این طرح آغاز می شود .

مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه در پاسخ  به سوالی مبنی بر این که در ارتباط با کشورهایی مانند روسیه عملکرد گذشته این کشور در خصوص مسائل مختلف و تاثیر نوع نگاه مردم چه اثری در توسعه  بین دو کشور دارد گفت : حوزه هایی همچون گردشگری و سینما نقش مهمی در راستای بهبود و از بین رفتن تاثیر روابط منفی روسیه با ایران در بین مردم دارد ، وی تاکید کرد از جمله پروژه های مهم این انجمن حمایت و برنامه ریزی در قالب تولید یک فیلم سینمایی مشترک به منظور ایجاد یک رابطه دوستانه بین مردم ایران و روسیه  است .

محمود زاده افزود: این کار باعث تلطیف ذهنیت  مردم ایران در مورد مباحث شوروی سابق و روسیه شده  و عرضه واکسن اسپوتنیک V توسط روسیه به ایران نقش به سزایی در گسترش روابط  دوستانه بین دو کشور دارد .

وی با اشاره به این موضوع که روسیه همچنان شریک استراتژیک ایران در شرایط  سخت  است  درخصوص چشم انداز آینده روابط بین ایران و روسیه عنوان کرد: مباحث فرهنگی ، زبان ، ادبیات روسی  و آموزش زبان فارسی در روسیه ، مسائل اقتصادی در حوزه اوراسیا و انرژی  و تجارت در گسترش روابط فرهنگی موثر خواهد بود.

مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه  درباره آموزش زبان روسی  در ایران گفت : در حال حاضر دوره های آموزش زبان (پادفک) به صورت رایگان توسط این انجمن برای دانش آموزان و دانشجویان  و زبان آموزان در قالب یک دوره حداقل ۶ ماهه ؛ به صورت روزانه ۸ ساعت تدریس ، شامل : ۴ ساعت تدریس مستقیم استاد و ۴ ساعت آموزش به صورت همکاری و   فعالیت دانشجویان و زبان آموزان برای حداقل نیازهای آموزشی آنها از سوی این انجمن به متقاضیان ارائه می شود.

محمود زاده تاکید کرد : آموزش زبان روسی در ایران با همکاری دانشگاهها و سفارت روسیه در ایران به متقاضیان ارائه می شود ؛ زیرا شرط  حضور  در دانشگاههای روسیه داشتن مدرک حداقل دیپلم  و یا گذراندن آموزش زبان روسی ( پادفک ) است .

وی درپایان سخنان خود گفت:  آموزش زبان فارسی در حال گسترش در روسیه می باشد ؛ به طوری که ارتباطات اصلی با اتصال بازار ایران به روسیه مستلزم آموزش زبان فارسی در روسیه وآموزش زبان روسی در ایران وتربیت زبان آموزان در دوکشور است
صلواتی: تحریم ها دست و بال ما را در روابط فرهنگی ، اقتصادی  و اجتماعی  بسته است

بهرام صلواتی کارشناس مسائل روسیه در ادامه در مراسم رونمایی از طرح اتصال ایران به بازارهای فرهنگی روسیه اظهارداشت : یکی از المان های مهم در ارتباطات اصلی استفاده از نیروی کار جوان است .

صلواتی ادامه داد : متاسفانه تحریم ها دست و بال مارا در  زمینه همه جانبه روابط اعم از فرهنگی ، اقتصادی  و اجتماعی  بسته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط حدود ۴ تا ۵ کریدور ارتباطی  باقی نمانده است ادامه داد : ارتباطات اصلی از طریق نیروی انسانی جوان برای کار و تحصیل نقش بسزایی در توسعه روابط بین ۲ کشور  دارد.
کد خبر: 98505
Share/Save/Bookmark