ششمین جشنواره "علم برای همه" آغاز به کار می کند
از 20 آبان ماه ؛
ششمین جشنواره "علم برای همه" آغاز به کار می کند
رئیس موزه ملی علوم و فناوری اعلام کرد: همزمان با آغاز هفته جهانی علم در خدمت صلح و توسعه، ششمین جشنواره "علم برای همه"، در بخش‌های متنوع و جذاب به صورت مجازی از تاریخ ۲۰ الی ۳۰ آبان ماه ۹۹ برگزار می‌شود.
 
تاريخ : دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۰
به گزارش هنرنیوز ، دکتر سیف‌اله جلیلی با بیان این که «موزه ملی علوم و فناوری ایران هر سال به مناسبت هفته جهانی علم اقدام به برگزاری جشنواره \"علم برای همه\" به صورت حضوری می‌کند»، گفت: امسال ششمین جشنواره این موزه متأثر از شیوع ویروس کرونا در بخش‌های مختلف از تاریخ ۲۰ تا ۳۰ آبان‌ماه ۹۹ به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی در خصوص بخش‌های ششمین \"جشنواره علم برای همه\"، گفت: این جشنواره از بخش‌های مختلفی مانند داستان‌های علمی- تخیلی، معرفی بهترین کتاب‌های علمی از دید کودکان، نشست با متخصصان، بازی رایانه‌ای با موضوعیت جدول تناوبی، آزمایش‌ها و مطالب علمی کوتاه، سخنرانی‌ها، وب‌کست کارشناسان حوزه کتاب و کتابخوانی، پادکست علمی-تخیلی به همراه نمایشنامه و ... تشکیل شده است که امید است با حضور و استقبال گرم مخاطبان همراه باشد.

رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران افزود: این جشنواره در دو بخش داستان‌نویسی علمی-تخیلی با موضوع «بلاهای میکروبی، ویروسی و شیمیایی و تأثیر آن بر روی انسان، اجتماع و محیط زیست» و بخش معرفی کتاب‌های علمی ویژه کودکان و نوجوانان با عنوان «بهترین کتاب علمی که خوانده‌اید را به دوستانتان معرفی کنید» فراخوان‌های جداگانه‌ای برای مشارکت همه داده بود که خوشبختانه با اطلاع‌رسانی خوب در حدود ۲۵۰ اثر دریافت شده است که پس از داوری، اثرهای منتخب در سایت موزه به نام فرد شرکت‌کننده بارگذاری می‌شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: علیرغم بیماری کرونا و تاثیری که این ویروس بر همه جوانب زندگی بشری گذاشته است، موزه ملی علوم و فناوری ایران درصدد است تا تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده و نقش آموزشی خود را همچنان از طریق فناوری‌های جدید به نحو احسن ارائه کند.

بنا بر اعلام روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، وی در پایان گفت: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشارکت در ششمین \"جشنواره علم برای همه\" می‌توانند به سایت موزه ملی علوم و فناوری ایران به آدرس https://inmost.ir مراجعه کنند.
کد خبر: 98145
Share/Save/Bookmark