« پردیس سینمایی هروی» با سه سالن نمایش افتتاح گردید
با حضور جمشید مشایخی؛
« پردیس سینمایی هروی» با سه سالن نمایش افتتاح گردید
«جمشید مشایخی » تاکید کرد: هم وطنان ما لایق بهترین سالن های سینمایی ، موسیقی و نقاشی هستند چرا که بالاترین فرهنگ دنیا با وجود کوروش و فردوسی متعلق به ایرانیان است.
 
تاريخ : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۱
به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، شب گذشته 23 خرداد ماه ؛ پردیس سینمایی هروی با 3 سالن نمایش با ظرفیت 197 ، 87 و 65 صندلی و با درجه کیفی مدرن برای مخاطبین سینما در شمال شرق تهران با حضور جمشید مشایخی ، شهردار منطقه 4 ، مدیر پردیس هروی و جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه و اهالی منطقه 4 تهران افتتاح گردید.

در این مراسم که با اجرای جواد یحیوی برگزار گردید ، استقبال به قدری زیاد بود که علاوه بر سالن اصلی فرهنگ ، دو سالن دیگر همزمان و به صورت آنلاین شاهد افتتاحیه این مراسم بودند.

در ابتدای این مراسم افتتاحیه ، «محمد نادری» مدیر پردیس سینمایی هروی ، گزارشی کوتاه از افتتاحیه این پردیس ارائه کرد و ابراز خوشحالی نمود که طی شش ماه گذشته شاهد افتتاحیه سه پردیس سینمایی از جمله دو پردیس در تهران و دیگری در شهر مشهد بوده است.

«مهندس حسینی» شهردار منطقه 4 نیز ضمن خوشامدگویی به مدعوین و هنرمندان و بویژه به جمشید مشایخی با ابراز شادمانی از افتتاحیه فضاهای فرهنگی گفت: شهرداری همواره یار و یاور افرادی است که در توسعه فضاهای فرهنگی گام بر می دارند بویژه در این روزگار که مردم ما از روحیه شادی برخوردار نیستند و ساخت فضاهای فرهگی و سالن های سینمایی می تواند به گسترش چنین فضاهایی کمک کند.

به گفته مهندس حسینی ، همینکه شهرداری مانعی برای ساخت چنین فضاهای فرهنگی نیست خودش بهترین کمک شهرداری به علاقه مندان به احداث مکانهای فرهنگی است.

شهردار منطقه 4 ، ساخت سالن سینمایی هروی را نیاز این منطقه به ویژه با حجم بالای یک میلیون جمعیت در این منطقه دانست و از علاقه مندان به ساخت چنین فضاهایی خواست که به اقدام فرهنگی خود ادامه دهند.

«جمشید مشایخی» هنرمند پیشکسوت کشورمان که با تشویق بسیار زیاد حاضرین در سالن به جایگاه دعوت شد طی سخنانی کوتاهی با انتقاد از سینمای امروز ایران اظهار داشت: متاسفانه سینمای امروز ما شده سینمای جوک! و فاقد ارزش هنری است. اگر ما می خواهیم مردم را شاد کنیم باید این کار را با هنر خودمان بکنیم و نه هر کار مفتضحی آن هم در پوشش کاره هنری.

این بازیگر پیشکسوت سینمای ایران تاکید کرد: الان سینمای ما خوابیده است و انگار فعالیت فرهنگی ندارد . واقعا سینمای ما به کجا می رود؟ و در کجا حضور دارد؟! جوانان ما با استعداد و کار بلدند اما در حال حاضر کنارند و در صحنه حضور ندارند.

جمشید مشایخی اضافه کرد: برخی با مدد پارتی بازی جلوی دوربین قرارمی گیرند و متاسفانه استعدادی هم ندارند و این توهین به هنر است.

بازیگر سریال هزاردستان با بیان اینکه هنرمند باید خاک پای مردم باشد ادامه داد: آن کسانی که فقط برای اینکه عکس شان روی جلد مجلات چاپ شود وارد عالم بازیگری می شوند معلوم است که برای مردم به این حرفه نیامدند. مطمئن باشید کسی با عمل جراحی دماغ و صورت ، هنرمند و بازیگر نمی شود و زیبایی فقط به این چیزها نیست. این درحالی است که هنرمند باید با هنر و سواد و دانش خویش ، زیبا شود نه با عمل جراحی !

وی تاکید کرد: هم وطنان ما لایق بهترین سالن های سینمایی ، موسیقی و نقاشی هستند چرا که بالاترین فرهنگ دنیا با وجود کوروش و فردوسی متعلق به ایرانیان است.

یادآوری می شود که در پایان این برنامه ، فیلم سینمایی «در وجه حامل» به کارگردانی بهمن کامیار و جمعی از بازیگران این فیلم برای مدعوین به نمایش درآمد.

گزارش از : مجید معافی
کد خبر: 96507
Share/Save/Bookmark