مذاکره برای حل مشکل بیمه هنرمندان و دریافت ضریب حق پیمان  / بازگشت تمثال ابوعلی سینا با طراحی زیباتر بر روی دفترچه های تامین اجتماعی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد؛
مذاکره برای حل مشکل بیمه هنرمندان و دریافت ضریب حق پیمان / بازگشت تمثال ابوعلی سینا با طراحی زیباتر بر روی دفترچه های تامین اجتماعی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به هنرنیوز از بازگشت تمثال ابوعلی سینا با طراحی زیباتر بر روی دفترچه های تامین اجتماعی خبر داد.
 
تاريخ : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۰
به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، بیست و هفتم خردادماه سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نشست خبری با خبرنگاران حضور یافت و در آستانه هفته تامین اجتماعی به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفت.

وی با بیان اینکه در هفته تامین اجتماعی 44 پروژه بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی افتتاح خواهد شد گفت: اقداماتی در راستای حمایت از اشتغال داریم و در این راستا در قالب طرح مشوق‌های اشتغال هم اکنون کلیه کارگاه‌های تولیدی می‌توانند به ازای هر دو نفر که جذب و بکارگیری می‌کنند از مزایای بیمه‌ای برای یک نفر از آنها استفاده کنند. به این معنا که اگر کارگاهی دو فرد زیر ۳۴ سال و دارای مدرک کارشناسی را جذب کند، برای یک نفر آنها از معافیت حق بیمه کارفرمایی برخوردار می گردد.

وی با اشاره به تفاهم نامه با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری گفت: بر این اساس کلیه قراردادهایی که مجری آنها شرکت‌های دانش بنیان باشند از محاسبه ضرایب حق پیمان معاف هستندشود.

نوربخش درباره مشاغل فضای مجازی و کسب و کار خانگی نیز گفت: در این موارد سازمان تسهیلاتی ایجاد کرده که افراد با معرفی صنوف مربوطه از مزایای بیمه‌ای استفاده کنند در همین زمینه با خانه موسیقی، تئاتر، خانه سینما و مشاغل فضای مجازی تفاهم نامه هایی منعقد شده است..

نوربخش با اشاره به استارت آپ ها اظهار داشت : مذاکراتی با وزیر ارتباطات برای کمک به استارت آپ‌های ثبت شده، در حال انجام است که به دنبال آن هیات مدیره آنها که سهام دارند از معافیت کامل حق بیمه برخوردار شوند. تسهیلاتی برای اصحاب رسانه در راستای تفاهم با معاونت مطبوعاتی نیز درنظر گرفته شده است و تا کنون ۱۲هزار نفر تحت پوشش رفته‌اند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب نیز شروع شده و تا ۱۰ تیرماه ادامه دارد گفت: کارفرمایان علاوه بر بخشودگی جرائم از امکان تقسیط بدهی نیز بهره مند میشوند.

نوربخش در مورد صدور غیرحضوری دفترچه‌های بیمه درمان اظهار کرد: عدم نیاز به مراجعهاجتماعی حضوری برای صدور و تمدید دفترچه هم اکنون در بسیاری شعب آغاز شده و تا هفته تامین اجتماعی شرایطی را ایجاد خواهیم کرد که دفترچه ها به درب منازل ارسال و نیازی به مراجعه به شعب نباشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: در برنامه ششم توسعه مقررشده تا پایان سال دوم برنامه آیین نامه مربوط تهیه شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگار هنر نیوز که از حذف تصویر ابن سینا از روی جلد دفترچه های بیمه پرسید یادآور شد : برای اینکه تصویر زیباتری از ابن سینا بر روی دفترچه های بیمه نقش ببندد برای مدت کوتاهی تصویر ایشان از روی جلد حذف شده اما در دفترچه های آینده تمثال ابوعلی سینا با طراحی زیباتری چاپ خواهد شد وحتی اگر دفترچه های کاغذی حذف شوند باز هم سعی خواهیم کرد تقدیر و احترام ابوعلی سینا را به شیوه ای مناسب داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوال دوم خبرنگار هنرنیوز که درمورد گلایه هنرمندان موسیقی از کسر درصدی از قراردادهای موسیقی و کنسرت به نفع سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: تفاهم نامه هایی با اهالی هنر به امضا رسیده است و گام بزرگی در رفع اینگونه دغدغه ها برداشته شده است ضمن اینکه کسر درصدی از قراردادهای موسیقی طبق قانون بوده است.

وی درباره بیمه کولبران نیز اظهار کرد: مشاغل برای بیمه شدن یا باید دارای کارگاه بوده یا کد مشخص داشته باشند؛ کولبرها جزو ص نوف مشخصی نیستند. اکنون ۵۰ هزار باربر تحت پوشش اند که سهم کارفرمایی شان را دولت می‌دهد اما کولبرها اگر صنوف مشخصی داشته و دارای هویت صنفی باشند می‌توانند از امکان بیمه استفاده کنند.

نوربخش میزان مطالبه این سازمان از شهرداری ها را نیز اعلام و عنوان کرد: ۱۰۰۰ میلیارد تومان از کل شهرداری های سراسر کشور طلبکاریم که بخشی مربوط به تهران است. بخشی از این بدهی محقق شده اما هنوز بخشی از آن تسویه نشده است. کمک کردیم ایبدهی را با عوارض و زمین هم تهاتر کنیم که تا کنون انجام نشده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مشغول مذاکره برای حل مشکل بیمه هنرمندان و دریافت ضریب حق پیمان هستیم گفت: همانطور که ضرایب حق بیمه پیمان را برای مشاغل دانش بنیان حذف کردیم در حال مذاکره‌ایم تا برای بیمه هنرمندان نیز این امر محقق شود.
کد خبر: 96517
Share/Save/Bookmark