فیلم سینمایی «قطار زمستانی» از سوی موسسه فیلم لهستان پذیرفته نشده /  برگزاری پروژه های مشترک فرهنگی در آینده نزدیک
کاردار سفارت لهستان در پاسخ به هنرنیوز:
فیلم سینمایی «قطار زمستانی» از سوی موسسه فیلم لهستان پذیرفته نشده / برگزاری پروژه های مشترک فرهنگی در آینده نزدیک
پاتریسیا کارولوسکا کاردار سفارت لهستان در پاسخ به سوال خبرنگار هنرنیوز گفت: پروژه قطار زمستانی توسط موسسه فیلم لهستانی پذیرفته نشده اما این به این معنا نخواهد بود که داستان تمام شده است.
 
تاريخ : پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۴
پاتریسیا کارولوسکا کاردار سفارت لهستان در پاسخ به سوال خبرنگار هنرنیوز که پرسید « با توجه به اینکه چندین سالی است که یک کارگردان ایرانی به نام «خسرو سینمایی» در پی ساخت فیلم سینمایی مشترک بین ایران و لهستان به نام « قطار زمستانی» هست اما چرا این پروژه از سوی کشور لهستان مورد حمایت قرار نمی گیرد؟» گفت: آن طوری که من اطلاع دارم پروژه قطار زمستانی به 7 الی 8 سال قبل برمی گردد این درحالی است که این پروژه به موسسه فیلم لهستانی ارائه شده است اما متاسفانه این پروژه توسط موسسه فیلم لهستانی پذیرفته نشده است ولی این به این معنا نیست که داستان تمام شده است.

وی ادامه داد: موسسه فیلم لهستانی هر ساله پروژه های مختلفی را دریافت می کند و حتی برخی از آنان را مورد حمایت های مالی خود قرار می دهد و آن پروژه هایی که مورد حمایت مالی قرار نمی گیرند می توانند هر ساله درخواست های خود را دوباره مطرح کنند. البته این را هم یادآوری کنم که موسسه فیلم لهستانی جدا از دولت لهستان است و به صورت مستقل اداره می شود. این درحالی است که پروژه های دیگری هستند که می توانند به صورت مستقل ارائه شوند.

کاردار کشور لهستان یادآور شد: مسلما برای انجام پروژه های فرهنگی ، روابط اقتصادی بین هر دو کشور مهم است و من اعتقاد دارم ممکن است در آینده پروژه های مشترک سینمایی بین دو کشور ایران و لهستان برگزار شود و ما به عنوان سفارت خیلی خوشحال خواهیم بود که چنین رویداد فرهنگی شکل بگیرند.

به گفته پاتریسیا کارولوسکا پروژه های هنری نیازمند حمایت از سوی دو کشور ایران و لهستان است.

یادآوری می شود که کاردار سفارت لهستان درحالی به سوال خبرنگار هنرنیوز می پاسخ داد که دریک نشست خبری مشترک با مدیر باغ کتاب شرکت کرده بود.

مجید معافی
کد خبر: 95707
Share/Save/Bookmark