مزدآبادی: تلویزیون گسترده ترین و تاثیرگذارترین رسانه جمعی است/ جشنواره ها مکانی برای استعدادیابی
مزدآبادی: تلویزیون گسترده ترین و تاثیرگذارترین رسانه جمعی است/ جشنواره ها مکانی برای استعدادیابی
جواد مزدآبادی کارگردان سینما و تلویزیون با بیان اینکه تلویزیون گسترده ترین رسانه جمعی است و بسیار تاثیرگذار، گفت: همیشه علاقه داشتم اثری که می سازم مخاطب زیادی داشته باشد به همین دلیل بیشترین آثارم در حوزه تلویزیون است.
 
تاريخ : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۴
به گزارش هنرنیوز ، جواد مزدآبادی کارگردان سینما و تلویزیون در برنامه «هدهد 19» افزود: برخی اوقات از تاثیر تلویزیون غافل می شویم تاثیری که این رسانه در سطح جامعه دارد بسیار بنیادی است. جغرافیای وسیع، اقلیم، قوم و .... هر کدام به اندازه ای تاثیرات بصری برای مردم ایران و خارج از کشور دارند، یکی از دستاوردهای جشنواره شناسایی فیلمسازان بااستعداد در شهرستان هاست.

وی با بیان اینکه شبکه های مختلف دنیا گروه استعدادیاب دارند مانند ورزش فوتبال، ادامه داد: باید دنبال طراحی مکانیزمی باشیم برای جذب هنرمندان و فیلمسازان مستعد که بتوانند تاثیرگذار باشند و رشد کیفی را با انتخاب آنها شاهد باشیم این امر می تواند در این جشنواره اتفاق بیفتد.

این کارگردان سینما و تلویزیون بیان کرد: اگر تاریخ را نگاه کنیم استعداد بالقوه ای در دوره های قبل این جشنواره کشف شد. فیلم احسان عبدی پور به اندازه ای از نظر ساختاری و کیفی بالا بود که تمام نگاه ها را به خود جلب کرد. نباید در ساخت فیلم تنها به بازیگرانی که در تهران هستند توجه شود بلکه باید از بازیگران بومی استفاده شود.

در ادامه برنامه «هدهد 19» محمدعلی بهمنی عضو کمیسیون موسیقی جشنواره گفت: واقعا نیاز است که در مورد وضعیت ادبیات و شعر در استانها صحبت کنیم اما متاسفانه مسئولین به دلیل برخی از شرایط از افرادی که در این زمینه بسیار موفق عمل کرده اند دعوت نمی کند.

وی با اشاره به اینکه پتانسیل خوبی در شهرستان ها وجود دارد اما نیاز به حمایت دارند تصریح کرد: در برخی از شهرها شاعران خوبی وجود دارند که تاکنون مورد حمایت قرار نگرفته اند.

مزدآبادی با تاکید بر اینکه باید در سطح جهانی تصویر درستی از ایران، فرهنگ، اسلام و .... نشان داد گفت: هر اثر هنری یک «بود» و یک «نمود» دارد نمود تاثیرات بعد از ساخت اثر است که روی بیننده تاثیر می گذارد اما بود قبل از مرحله ساخت اثر است که شرایط، حمایت، بودجه مالی و ... را شامل می شود.

نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما از 30 آذر تا 2 دی ماه در شهر اهواز استان خوزستان برگزار می‌شود.
کد خبر: 93691
Share/Save/Bookmark