تلویزیون ایران همیشه از مردم عقب تر است
اسماعیل میرفخرایی :
تلویزیون ایران همیشه از مردم عقب تر است
تهیه کننده و مجری باسابقه تلویزیون در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم سبز، درباره علت گرایش مردم به تماشای ماهواره ها ،گفت: متاسفانه تلویزیون همیشه از مردم عقب تر است و دلیل اصلی آن هم به اشتباه بحران های مالی و نبودن بودجه عنوان می شود. واقعیت این است که مردم ما به تماشای ماهواره گرایش پیدا کرده اند و تلویزیون با مخاطبان محدودی به حیات اش ادامه می دهد.
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
به گزارش هنرنیوز ، اسماعیل میرفخرایی مجری و تهیه کننده باسابقه تلویزیون با ارزیابی فیلم های شرکت کرده در ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: فیلم های خوبی در این دوره از جشنواره از ایران و سایر کشورها شرکت کرده اند. مشخصا دو یا سه فیلم بلند دیدم که یکی از آن ها ساخته ابراهیم مختاری و اثری ارزشمند بود.

وی افزود: مختاری در فیلم «برگ جان» در واقع خود را سوال کرده بود؛ تردیدی که ما همواره در کار فرهنگی به آن دچار هستیم و همیشه می پرسیم که نتیجه کارمان چه بوده است یا خواهد بود؟! همچنین فیلم های مستند بلند خوبی نیز در این جشنواره شرکت کرده اند.

این تهیه کننده و مجری با اشاره به یک اصل مهم در برنامه سازی درباره محیط زیست عنوان کرد: توصیه همیشگی من به دست اندرکاران رادیو و تلویزیون، فیلمسازی در میدان و محل است. چراکه امروزه تجهیزات و امکانات فیلمبرداری افزایش یافته است و می توان در پروژه ها از تعداد نفرات کم استفاده و واقعیت های جامعه را به خوبی به تصویر کشید.

وی در پاسخ به این که آیا تلویزیون سهم خود را در حفظ محیط زیست ادا کرده است یا نه، گفت: متاسفانه تلویزیون همیشه از مردم عقب تر است و دلیل اصلی آن هم به اشتباه بحران های مالی و نبودن بودجه عنوان می شود. واقعیت این است که مردم ما به تماشای ماهواره گرایش پیدا کرده اند و تلویزیون با مخاطبان محدودی به حیات اش ادامه می دهد.

به گزارش پانا، داور بخش سینمایی جشنواره بین المللی فیلم سبز همچنین خاطر نشان کرد: البته این میان شبکه مستند سیما حرکت های مثبتی در زمینه محیط زیست دارد که تلویزیون را از یاوه گویی تا حدودی فاصله داده است. از این که یک مجری و یک کارشناس بنشینند و صرفا درباره مسائل صحبت کنند. به نظر می رسد شبکه مستند سیما باید درهای خود را به روی جوانان باز و مردم را دوباره جذب تلویزیون کند. شبکه های ماهواره ای سودی ندارند و غربی ها دلشان به حال مخاطبان ایرانی نمی سوزد. نمی خواهم شعار بدهم زیرا این یک شعار نیست که ماهواره ها واقعا به فرهنگ ما آسیب می رسانند.
کد خبر: 95249
Share/Save/Bookmark