افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه علمی کاربردی
افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه علمی کاربردی
مراسم افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با حضور مسئولان اجرایی و به میزبانی واحد استانی همدان برگزار شد
 
تاريخ : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
به گزارش هنرنیوز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، این مراسم با حضور دکتر حمیدرضا حاجی بابایی و امیر خجسته نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، دکتر غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر بهزاد بهرامی نسب معاون فرهنگی و دانشجویی و سید ابوالفضل تجلی مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه جامع، منعم مدیرکل ورزش و جوانان همدان و دکتر تعجبی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی همدان، دانشجویان، مربیان و سرپرستان تیم های شرکت کننده در سالن ورزشی 6 هزار نفری انقلاب همدان برگزار شد،

دکتر شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در این مراسم گفت: المپیادهای دانشجویی کشور بازوان توانمند در توسعه ورزش هستند.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: ورزش لازمه رشد و تعالی قشر دانشجو است و باید نسبت به سلامت و تندرستی دانشجویان همواره توجه جدی شود.

وی افزود: : برگزاری المپیادهای دانشجویی نشان از توجه ویژه مسئولان در ترغیب دانشجویان به ورزش های مختلف دارد و عرصه برای رشد و پیشرفت دانشجویان را مهیا می‌سازد.

دکتر شعبانی بهار ضمن قدردانی از برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی و میزبانی بسیار شایشته همدان بسیار تأکید کرد: حمایت مسئولان از میزبانی این رقابت ها می تواند باعث برگزاری هرچه بهتر المپیاد شود.

وی همچنین حضور نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان کشوری و استانی را در مراسم افتتاحیه این المپیاد را نشانگر اهمیت سطح رقابت های دانشجویی این دوره از مسابقات دانست

نگاه ویژه دانشگاه جامع علمی کاربردی به توسعه ورزش دانشجویی

دکتر بهزاد بهرامی‌نسب معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور نیز در این مراسم ضمن تآکید بر نگاه ویژه دانشگاه جامع به توسعه ورزش دانشجویی گفت: امروزه ورزش به عنوان یک سرگرمی دنبال نمی شود و در کنار سالم سازی جسم و روح، در قهرمان پروری نیز مورد هدف و برنامه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردیاظهار داشت: ورزش بدون تردید تأثیر بنیادی در زندگی فردی، اجتماعی و روح و روان بشر دارد و مسیر سلامت و تندرستی آینده جوانان این مرز و بوم با ترویج ورزش تحقق می یابد.

وی تأکید کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز به سهم خود در توسعه و ترویج ورزش دانشجویی نقش بسزایی دارد و برگزاری المپیادهای دانشجویی به عنوان مهمترین پایگاه شناسایی و پرورش استعدادها، در همگانی شدن ورزش در بین قشر دانشجو مهم و مورد توجه دانشگاه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه میزبانی همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در برگزاری چهارمین دوره این المپیاد نیز شایسته و قابل تقدیر است گفت: امکانات در نظر گرفته شده برای میزبانی این دوره از رقابت ها بسیار مطلوب بوده و نشان از میزان توجه جدی مسئولان اجرایی استان همدان نسبت به توسعه ورزش به ویژه ورزش دانشجویی دارد.

دکتر بهرامی نسب خاطرنشان کرد: امروزه یکی از سرفصل‌های اصلی برنامه تربیتی کشور تأمین سلامت، تندرستی و تقویت اخلاق اسلامی و اصول جوانمردی در بین دانشجویان به دلیل توسعه فعالیت های فرهنگی ورزشی است.

وی افزود: نیاز است دانشجویان با بهره گیری از آموزه های دینی ، اخلاقی و فرهنگی و با ابزار ورزش نقش خود ر ا در دستیابی به اهداف تعالی فرهنگ ایرانی و اسلامی پر رنگ تر کنند.

دکتر محمود تعجبی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی همدان و دبیر اجرایی چهارمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در ایم مراسم با قدردانی از حمایت های صورت گرفته در میزبانی شهر همدان اظهار کرد: مسئولان اجرایی استان همدان در حمایت از میزبانی المپیاد سنگ تمام گذاشتند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی همدان اظهار کرد: می خواهیم با میزبانی شایسته از میهمانان گرانقدر 31 استان کشور ، خاطراتی ماندگار را برای آنان به ثبت برسانیم.

دبیر اجرایی چهارمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: همدان با قدمت تاریخی و ارزشمند در عرصه های تاریخی، فرهنگی و ورزشی، افتخار این را دارد که میزبان چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه جامع علمی کاربردی باشد.

وی افزود: بسترهای لازم برای میزبانی از این دوره رقابت ها را مهیا ساخته ایم و امیدوارم بتوانیم با میزبانی شایسته خود، رضایتمندی مهمانان ورزشی را فراهم کنیم.

خاطرنشان می‌شود: در حاشیه این مراسم مسئولان اجرایی حاضر در آیین افتتاحیه چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی با اهدای تاج گل به تمثال مبارک شهدای مدافع حرم ادای احترام کردند.

همچنین در این مراسم تیم های ورزشی دختران با لباس های متحد الاشکل در سالن افتتاحیه حضور یافتند و در پایان این مراسم نیز مشعل المپیاد توسط دانشجویان داخل سالن به صورت نمادین حمل شد.
کد خبر: 94853
Share/Save/Bookmark