افتتاح کتابخانه عمومی  روستایی شهدای امامی امین
با حضورمعاون توسعه استاندار صورت گرفت:
افتتاح کتابخانه عمومی روستایی شهدای امامی امین
با حضور معاون استاندار تهران ، نماینده مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل کتابخانه‌های استان و جمعی از مسئولین محلی کتابخانه عمومی روستایی شهدای امامی امین افتتاح شد.
 
تاريخ : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۱
به گزارش هنرنیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ کتابخانه عمومی شهدای امامی امین صبح امروز (یکشنبه 5شهریور)با حضور محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار،سید حسین نقوی نماینده مجلس شورای اسلامی در شهرستان پیشوا،کرمعلی محمدی فرماندار شهرستان،فرامرز تاجیک بخشدار جلیل آباد، علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران،مینا نوروزی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، کتابداران و جمعی از مسئولین محلی در روستای جلیل آباد افتتاح شد.

در ابتدای این آیین نوروزی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به ارائه گزارشی درباره روند ساخت کتابخانه و بخش های مختلف آن پرداخت و گفت: برخورداری فضایی جهت مطالعه اعضا، پیشخوان مجهز برای پذیرش مراجعه‌کنندگان، قفسه‌های نگهداری کتاب و همچنین فضایی آرام با نور و تهویه مناسب برای مطالعه‌کنندگان کتاب و بخش نشریات از جمله بخش های کتابخانه می باشد.

در این مراسم امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران ضمن افتتاح و بازدید از بخش های مختلف این کتابخانه با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی از زحمات مسئولین شهرستان و اداره کتابخانه‌ها جهت تجهیز و راه‌اندازی این کتابخانه تشکر کرد.

سپس علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران گفت: کتابخانه این روستا با زیربنای 280متر مربع در سال 1392 کلنگ زنی شد که 579میلیون تومان از محل تملک دارایی شهرستان هرینه ساخت و 37 میلیون تومان از محل اعتبارات استان هزینه تجهیز آن شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران در این آیین به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در از بین بردن محرومیت در روستاها و همچنین ضرورت توسعه کتابخانه ها در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران تلاش کرده تا در مناطق محروم روستایی و فاقد امکانات فرهنگی کتابخانه احداث کند که ساخت کتابخانه عمومی روستایی شهدای امامی امین در همین ارتباط است.

وی با بیان اینکه افتتاح کتابخانه شهدای امامه امین فرصت خوبی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در روستاهای منطقه است، یادآور شد: زمین ساختمان این کتابخانه از طرف یکی از خیران اهدا شده است.

همچنین علی نیکنام مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران با تشکر از پیگیریهای بعمل آمده از سوی اداره کتابخانه‌ها و بخشداری و دهیاری در این امر خداپسندانه در خصوص راه‌اندازی کتابخانه‌های جدید در مناطق روستایی در سطح این شهرستان و استان تهران اعلام آمادگی کرد و گفت: این کتابخانه با زیربنای 280متر مربع در زمینی به مساحت بیش از1780متر مربع ساخته شده و دارای4500هزار جلد کتاب است که بیست وششمین کتابخانه روستایی استان تهران و دومین کتابخانه روستایی در شهرستان پیشوا محسوب می شود.

وی در پایان سخنانش با اشاره به فعالیت های فرهنگی کتابخانه های شهرستان گفت: برگزاری نشست های کتابخوان،جمع خوانی و معرفی کتاب، نشست های حافظ خوانی و شاهنامه خوانی ،برگزاری مسابقات نقاشی از جمله برنامه های فرهنگی کتابخانه ها می باشد که به امید خدا با توجه به نامگذاری این کتابخانه به نام دو شهید بزرگوار امیدورایم بتوانیم با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی موجب ترویج و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در میان مخاطبان باشیم.

گفتنی است کتابخانه عمومی شهدای امامی امین در روستای جلیل آباد یکی از روستاهای شهرستان پیشوا با جمعیتی حدود 6960 نفر به آدرس بلوار امام خمینی(ره) بعد از میدان بسیج، جنب بخشداری واقع شده است.
کد خبر: 95113
Share/Save/Bookmark