افشای جاسوسی هسته‌ای در مستند شهید احمدی‌روشن
افشای جاسوسی هسته‌ای در مستند شهید احمدی‌روشن
 
منبع : کیهان
تاريخ : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۷
ساخت مستندی با موضوع شهید احمدی‌روشن کلید خورد.

به گزارش هنرنیوز، علی قرائتی، تهیه‌کننده و کارگردان این اثر ضمن اعلام این خبر افزود: شهریور سال گذشته پژوهش مستندی درباره شهید مصطفی احمدی روشن را آغاز کردیم. با توجه به نیاز مستند به جمع‌آوری اطلاعات دقیق از زندگی شهید احمدی روشن و حوزه دانش هسته‌ای ایران، پژوهش این مستند بیش از یک سال به طول انجامید تا یک متن مستحکم و مستدل به دست آید.


وی با ‌اشاره به تکنیک‌های جدید فیلسمازی در این مستند گفت: بعد از پژوهش به سراغ تصویربرداری آزمایشی رفتیم.

تکنولوژی‌ای که در این مستند استفاده خواهد شد برای اولین بار است که در ایران و با این وسعت به کار برده شده است.

این تکنولوژی که اجرای آن هم بسیار دشوار است تلفیقی از چند هنر و تکنیک سینمایی مانند تصویربرداری رئال، انیمیشن و طراحی است. در کنار این آزمایش‌ها انتخاب بازیگر و نگارش فیلمنامه این مستند هم در حال انجام است و به زودی کار وارد مرحله تولید خواهد شد.


کارگردان مستند شهید احمدی‌روشن ادامه داد: در کنار پرداخت به زندگی شهید احمدی روشن، این مستند به مسائلی مانند جاسوسی‌هایی که برای ضربه زدن به صنعت هسته‌ای ایران صورت گرفته است پرداخته است. موضوع جاسوسی و نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی با محوریت ویروس استاکس نت و ارتباط این موضوع با نقش برجسته شهید احمدی روشن در مهار ویروس استاکس نت نیز در این مستند به نمایش درمی‌آید.

ضمن آنکه اطلاعات جدیدی از این بدافزار که با هدف ضربه زدن و تخلیه اطلاعاتی تاسیسات هسته‌ای ایران ساخته شده بود نیز در این مستند عرضه شده است.


گفتنی است مستند زندگی شهید احمدی روشن از تولیدات خانه مستند انقلاب اسلامی است که هم اکنون در مرحله نگارش فیلمنامه به سر می‌برد.
کد خبر: 95870
Share/Save/Bookmark