اعلام آمادگی ژاپن برای مهمان ویژه شدن در نمایشگاه کتاب تهران
اعلام آمادگی ژاپن برای مهمان ویژه شدن در نمایشگاه کتاب تهران
هیرویاسو کوبایاشی سفیر ژاپن در ایران در دیدار با مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، از آمادگی این کشور برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان مهمان ویژه خبرداد.
 
تاريخ : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۷
به گزارش هنرنیوز ، در این دیدار که با حضور، غلامرضا نوعی، مدیر نمایشگاه‌های خارجی و احمد شاکری، مشاور مدیرعامل برگزار شد. امیرمسعود شهرام‌نیا، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ضمن اشاره به سابقه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و شرایط آن در مقایسه با دیگر نمایشگاه‌های منطقه به ذکر تاریخچه‌ای از چگونگی حضور کشورهای مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران در چهار دوره گذشته پرداخت و افزود: بر اساس دیپلماسی فرهنگی ترسیم‌شده، تعامل ما با نمایشگاه‌های کتاب بین‌المللی بیش از گذشته افزایش یافته و آمادگی لازم را داریم تا پل ادبی بین کشورهای مورد توافق را با حضور ناشران، نویسندگان و فعالان این حوزه به صورت مشترک برگزار کنیم.

در ادامه هیرویاسو کوبایاشی، سفیر ژاپن درایران، ضمن تشکر از ایجاد این امکان برای کشور ژاپن و با اشاره به در پیش رو بودن نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور گفت: ما علاقه‌مندیم به این مناسبت درنمایشگاه کتاب تهران شرکت و برنامه‌هایی پیش از آغاز نمایشگاه را به صورت مشترک و متقابل برگزار کنیم.

وی به مشارکت منظم کشور ژاپن در نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرد و آخرین بازدید و دیدار خود با مسئولین سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب تهران را ارزشمند دانست.

سفیرژاپن درادامه گفت: بنا به مذاکرات انجام گرفته، کشور ژاپن آمادگی دارد تا دریکی از دوره‌های آتی نمایشگاه کتاب تهران به عنوان مهمان ویژه حضور یابد. وی اولویت کشور خود را سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ دانست.

درادامه این نسشت کاری گزینه‌های مختلف مهمان ویژه شدن دو طرف مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید هر یک از زمان‌های پیشنهادی در سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

به گزارش ایلنا ، از دیگر مباحث مطرح شده در این نسشت هماهنگی جهت اعزام نویسندگان و تصویرگران کتاب به دو کشور بود که مورد استقبال طرف ژاپنی قرار گرفت. جزئیات این توافق پس از نهایی شدن اجرایی خواهد شد.
کد خبر: 94925
Share/Save/Bookmark