برگزاری هفته های فرهنگی در ایران و عمان
در دیدار هیئت عمانی و مسئولان معاونت صنایع دستی مطرح شد؛
برگزاری هفته های فرهنگی در ایران و عمان
برگزاری هفته های فرهنگی در ایران و عمان و نیز برپایی شوروم های دائمی از محصولات هنرمندان ۳۱ استان کشورایران در عمان از موارد مطرح شده در دیدار مسئولان معاونت صنایع دستی کشور و هیئت عمانی بود.
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹
به گزارش هنرنیوز به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ نشست مسئولان معاونت صنایع دستی کشور و مدیرکل ارتباطات سازمانی و فرهنگی وزارت فرهنگ کشور عمان و هیئت همراه با حضور پویا محمودیان مدیرکل صادرات ، فریدون میرزالو مدیر کل حمایت از تولید، دکتر شیوا مسئول روابط بین الملل معاونت برگزار شد.

پویا محمودیان مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی کشور ضمن خوش آمدگویی به هیئت عمانی گفت: روابط ایران و عمان در حوزه صنایع دستی روابطی بسیار قدیمی و دیرپااست.دوستان عمانی به صنایع دستی ایرانی بسیار علاقه مند بوده و از آن استقبال می کنند.در این راستا سیستان و بلوچستان یکی از استانهای پرکار ما در حوزه صنایع دستی ارتباطی بسیار قوی و قدیمی با کشور عمان در زمینه تبادلات صنایع دستی دارند که از این بابت بسیار خوشحالیم و امیدواریم این ارتباطات به شکلی گسترده تر ادامه یابد.

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه خوبی که کشور عمان درتجارت و مبادلات بین المللی دارداین معاونت آمادگی خود را در زمینه برگزاری نمایشگاه هایی در کشور عمان و ایران توسط هنرمندان دو کشور، برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی در دو کشور، انجام پروژه های سرمایه گذاری مشترک و نیز هرگونه همکاری فرهنگی و آموزشی در زمینه صنایع دستی میان ایران و عمان اعلام می دارد.

محمودیان تاکید کرد: با توجه به اینکه در گذشته در زمیان تحریم ها امارات در حوز صادرات فعالیت می کرد، اکنون ما مایل هستیم با شرایط جدید این مرکز تجارتی را به سمت کشور عمان سوق دهیم.

وی با اشاره بر ظرفیت های گسترده ایران در حوزه صنایع دستی و برگزاری نمایشگاه هایی در این زمینه افزود: در زمینه نمایشگاه ها نیز معاونت صنایع دستی که متولی امور نمایشگاهی در حوزه صنایع دستی است می تواند با همکاری در این زمینه به گسترش روابط کمک کند.

مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی کشور اضافه کرد: معاونت صنایع دستی امکان ایجاد شوروم هایی از محصولات هنرمندان ۳۱ استان کشورایران در عمان به صورت دائمی را دارد، همچنین درهفته فرهنگی ایران در عمان و عمان در ایران نیز می توان بر روی صنایع دستی تمرکز داشت.

در ادامه این نشست یوسف بن ابراهیم بن عبدالله البلوشی مدیرکل ارتباطات سازمانی و فرهنگی وزارت فرهنگ کشور عمان ضمن تشکر و ابراز خوشحالی از حضور در ایران گفت: احترامات وزارت فرهنگ عمان را به شما اعلام می کنم. بسیار خرسندیم از گزارشاتی که در زمینه روابط ایران و عمان به ویژه در حوزه صنایع دستی می شنویم بسیار خرسندیم، این اتفاق بسیار خوبی در روابط دو کشور است.

وی افزود: روابط میان ایران و عمان برای ما بسیار مهم است و استقبال می کنیم در زمینه اجرایی کردن و تسهیل روابط و اقدامات میان دو کشور کاری صورت گیرد. به خوبی می دانیم که صنایع دستی ایران همیشه درحد بالایی مورد طلب جامعه عمانی بوده است.

بلوشی همچنین تاکید کرد: در هفته های فرهنگی بر صنایع دستی بسیار اهتمام داریم چون یکی از سریع ترین و مهم ترین راههای نشان دادن فرهنگ و سنن آن کشور است.امیدواریم در هفته های فرهنگی ایران و عمان بتوانیم فرهنگ دو کشور را به خوبی معرفی کنیم.

وی در ارتباط با اهمیت هفته های فرهنگی دو کشور گفت: صنایع دستی ایران بسیار عمیق و قدیمی است که به صورت مشهود در جهان شناخته شده است، به همین منظور سعی داریم در ایام هفته های فرهنگی بر امر نشان دادن آداب و رسوم و فرهنگ دو کشور متمرکز شویم.

مدیرکل ارتباطات سازمانی و فرهنگی وزارت فرهنگ کشور عمان در پایان سخنانش یادآور شد: به دلیل اینکه در معرفی صنایع دستی و تولیدات صنایع دستی، انتقال به نسل جدید از اهمیت ویژه های برخوردار است باید در این زمینه اهتمام ویژه ای ورزید. همچنین نگهداری، محافظت و حمایت از صنایع دستی از اهداف جدی ما در عمان است در نتیجه مایلیم در این زمینه نیز با ایران همکاری داشته باشیم.

گفتنی است، مدیرکل ارتباطات سازمانی و فرهنگی وزارت فرهنگ کشور عمان پس از این دیدار از شوروم های مستقر در محوطه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، متشکل از صنایع دستی ۳۱ استان کشور بازدید به عمل آوردند.
کد خبر: 91595
Share/Save/Bookmark