بزرگان هنر از موسیقی درخشان مجید انتظامی گفتند
پاسداشت باشکوه استاد مجيد انتظامی در حوزه هنری؛
بزرگان هنر از موسیقی درخشان مجید انتظامی گفتند
کارنامه 40 ساله و درخشان و حرفه ای مجید انتظامی استاد موسیقی ایران با حضور هنرمندان و مدیران سینما در تالار سوره حوزه هنری پاس داشته شد.
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱به گزارش خبرنگار هنرنیوز، آیین پاسداشت بیش از چهل سال تلاش مجید انتظامی در اعتلای موسیقی ایران زمین عصر امروز سه شنبه 24 مرداد در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. در ابتدای این مراسم که اجرای آن را رسالت بوذری برعهده داشت، سکانس هایی از آثار سینمایی که آهنگسازی آن را مجید انتظامی بر عهده داشته است، نمایش داده شد. در ادامه حمید حامی خواننده پاپ کشورمان ترانه هایی از سمفونی ایثار را اجرا کرد. 


کارگردان «ابوایست»: از تواضع استاد انتظامی تشکر می کنم

همچنین امیر صادق محمدی کارگردان مستند «ابوایست» درباره مجید انتظامی توضیح داد: چند سال پیش به ذهنم رسید درباره استاد انتظامی مستندی بسازم. یکی از بزرگترین مشکلات در این مسیر مخالفت خود استاد با ساخته شدن این اثر بود. جا دارد از گلنوش انتظامی برای همکاری شان در ساخت این اثر تشکر کنم و از تواضع استاد انتظامی بسیار متشکرم. ایشان حتی با ممانعت هایشان درس های زیادی به من آموختند. 

وی افزود: برای صحبت کردن درباره استاد انتظامی همین بس که هنرمندانی از بخش ها و طیف های مختلف را با هنرش دور هم جمع می کند. 


چکناواریان: انتظامی به موسیقی و سینمای ایران خدمت بزرگی کرده است

در ادامه لوریس چکناواریان درباره انتظامی بیان کرد: مجید دوست و آهنگساز خیلی خوبی است. خدمت بزرگی به موسیقی و سینمای ایران کرده است. میوه هیچگاه از درخت دور نمی ماند و خانواده بزرگ انتظامی میوه بزرگی را که استاد انتظامی هستند، به هنر تقدیم کرده است.


باشه آهنگر: به مجید انتظامی افتخار می کنم

محمدعلی باشه آهنگر نیز درباره این استاد مسلم موسیقی عنوان کرد: افتخار می کنم که عکسی به یادگار در این مراسم داشته باشم. وقتی در دانشکده سینما و تئاتر درس می خواندم موسیقی مجید انتظامی من را به سینما علاقه مند تر می کرد. و به من بسیار انگیزه می داد. مجید انتظامی باعث شده سینما و موسیقی رابطه نزدیکی با یکدیگر داشته باشند. بسیاری از سینمادوستان نام فیلم ها را نمی دانند اما موسیقی شما را در ذهن دارند. 

وی ادامه داد: برای سلامتی استاد عزت الله انتظامی و حضور سایه شان بر سر سینما دعا می کنم و به شما نیز افتخار. 


سریر: امیدوارم موسیقی انتظامی برای آیندگان تداوم داشته باشد

محمد سریر نیز درباره انتظامی و کارنامه درخشان فعالیت های او گفت: مجید انتظامی دوست قدیمی من است. او بزرگترین و شناخته شده ترین فیلم ها را آهنگسازی کرده است. پدر گرامی او سایه بلندی دارد و سخت است فرزندی بتواند از سایه چنینی، هنر خود را به رخ بکشد. او از درون چنین سایه ای برخاسته است و با آثار خود وجهه مستقلی را در حوزه موسیقی متن فیلم بروز داده است. 

وی افزود: موسیقی او در زندگی ما حضور و جریان دارد. در سینما، رادیو و تلویزیون و داخل و خارج از کشور آوازه و نفوذ دارد. به او تبریک می گویم و امیدوارم آثار بیشتری از خود برای آیندگان به یادگار بگذارد. 


میرکریمی: مجید انتظامی هنرمندی چند وجهی و عمیق است

سیدرضا میرکریمی کارگردان سینمای ایران نیز درباره فعالیت های مجید انتظامی گفت: مجید انتظامی هنرمندی چند وجهی و عمیق است. در هر وجهه ای سرشار از خلاقیت، عمق، تجربه و نگاه است. تعهد اجتماعی بالایی دارد و نسبت به هم صنف های خود دغدغه مند است. با موسیقی او خاطرات بسیار دارم و امیدوارم افتخاری باشد تا با او همکاری و برای ماندگاری اثرم از تجربه او در موسیقی کمک بگیرم. 


کامکار: موسیقی انتظامی هویت ایرانی و ملی دارد

هوشنگ کامکار نیز در این مراسم عنوان کرد: مجید انتظامی از نوازندگان برجسته ابوا در ارکستر سمفونیک ایران بود. شیوه کار او با ایده های من مطابقت زیادی دارد و کارش را بسیار می پسندم. زیرا معتقدم موسیقی ایرانی باید هویت ایرانی و ملی داشته باشد.


ملکی: آقازاده های هنر به هنر تجلی می بخشند

کامران ملکی هم با حضور روی سن درباره آثار انتظامی بیان کرد: من به نمایندگی از منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در این مراسم حضور دارم که به دلیل مشکل جسمانی نمی توانست حضور داشته باشد. آقازاده های سیاست خود را به سیاست می چسبانند، اما آقازاده های هنر، به هنر تجلی می بخشند. بسیاری از سینماگران از آثار انتظامی الهام گرفتند و در دکوپاژ از موسیقی او بهره بردند. 


خیراندیش: موسیقی انتظامی یک کاراکتر فاخر در فیلمها است

گوهر خیراندیش بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون نیز با بیان این که موسیقی انتظامی همچون یک کاراکتر پرسوناژ دارد، گفت: حرف زدن درباره مجید انتظامی برای من آسان نیست. فاخر بودن موسیقی او همچون یک شخصیت در فیلم هایش خود را ثابت می کند. اگرچه من دانش موسیقی ندارم، اما من هنر درخشان او را درک می کنم. همچنین افتخار بازی در فیلم کوتاهی به کارگردانی دخترشان را داشتم و می دیدم که مجید انتظامی همزمان با فیلمبرداری در خانه شان نت موسیقی می نوشت و برای موسیقی زحمت می کشید. 

وی با اشاره به زحمات آذرنوش صدرسالک، همسر مجید انتظامی، گفت: من از نزدیک شاهد همکاری و اتحاد این خانواده برای موفقیت تک تک اعضا بوده ام و نقش همسر در موفقیت آقای انتظامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.


جعفری جوزانی: مانیفست احساس در موسیقی انتظامی تجلی می یابد

مسعود جعفری جوزانی نویسنده و کارگردان سینما نیز درباره فعالیت های انتظامی بیان کرد: مانیفست احساس یک فیلم در موسیقی مجید انتظامی تجلی می یابد. آهنگسازی برای یک فیلم بسیار سخت است و او این کار را به بهترین نحو انجام می دهد.


سراج: اهمیت مجید انتظامی به مثابه ستون فقرات موسیقی و سینما است

حسام الدین سراج نیز در این آیین پاسداشت گفت: از مجید انتظامی اخلاق مداری، صبر، متانت و مهربانی آموختم. بزرگترین ویژگی یک هنرمند هوشمندی اوست و مجید انتخاب های دقیقی در حرفه اش داشته است. او ستون فقرات موسیقی و سینما است. برای او و هنرش آرزوی طول عمر دارم. 

در این مراسم همچنین از درگذشتگان هنر به ویژه حمید فرهودی یاد شد. در ادامه پیام ضیاالدین دری که در ایران حضور ندارد درباره هنر انتظامی خوانده شد.


اهدای لوح تقدیر بیش از چهل سال تلاش مجید انتظامی

 در ادامه محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری و محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری، هوشنگ کامکار، مسعود جعفری جوزانی، رضا میرکریمی به روی سن رفتند و لوح تقدیر مجید انتظامی را اهدا کردند.

وی  با حضور روی سن گفت: متاسفانه عزیزان زیادی را در موسیقی از دست دادیم و باید از آن ها یاد کنم. یاد استاد صدا ناصر فرهودی و آندره آرزومانیان را گرامی می دارم. این بهایی است که موسیقی به ‌آن نیاز دارد و هنوز پرداخته نشده است. 

وی در ادامه با تقدیر از همسرش گفت: او تمام این سال ها کنار من بود و در استودیو می ماند تا من تنها نباشم.

در پایان حاضران به تماشای مستند «ابوایست» به کارگردانی امیر صادق محمدی محصول «مرکز مستند سوره» حوزه هنری نشستند.

گفتنی است در این مراسم هنرمندان و مدیرانی همچون محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی ، آذرنوش صدرسالک همسر مجید انتظامی ، استاد برجسته چنگ ایران لوریس چکناواریان، مسعود جعفری جوزانی، دکترمحمد سریر، هوشنگ کامکار، حسام الدین سراج، جمال شورجه، پوران درخشنده، رضا میرکریمی، سیدمحمود رضوی، احمد میرعلایی، علیرضا رئیسیان، گوهر خیراندیش، محمدحسین مهدویان، حسین زندباف، غلامرضا فرجی، یزدان عشیری، محمود کاظمی، محمدرضا شرف الدین، مهدی کریمی، محسن علی اکبری، محمدعلی باشه آهنگر، علی رویین تن، سیمون سیمونیان، ناصر باکیده، سعید الهی، دکتر سیدنظام موسوی، سید مجتبی علوی، کامران ملکی، حمید قره داغی، محمدرضا شفاه، محسن یزدی، محمد فرنود، سیاوش حقیقی، حبیب اسماعیلی، اکرم محمدی، محمدرضا عرب، احمد عبداللهیان، محمد عبدی زاده، حسن امجدی مقدم و ... حضور داشتند.

 
کد خبر: 95015
Share/Save/Bookmark