نشست تبیین کتاب «منظومه فکری آیت الله خامنه‌ای» برگزار شد
نشست تبیین کتاب «منظومه فکری آیت الله خامنه‌ای» برگزار شد
نشست تبیین و تحلیل کتاب «منظومه فکری آیت الله خامنه‌ای» بعدازظهر امروز دوشنبه در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.
 
تاريخ : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۷
به گزارش هنرنیوز ، در این مراسم که با حضور رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، عبدالحسین خسروپناه نویسنده اثر و علاقه‌مندان و قشر‌های مختلف مردم برگزار شد، نویسنده این اثر در سخنانی گفت: ​این کتاب دو جلدی به مدت دو سال نگارش شده است.

وی با بیان اینکه این کتاب در ۴ بخش تدوین شده است، افزود: برای هر یک از بخش‌های این کتاب کار کارشناسی جداگانه و دقیقی بصورت دانشنامه‌ای صورت گرفته است.

خسرو پناه گفت: مبانی اندیشه‌های فکری مقام معظم رهبری با محوریت توحید و سریان آن در همه ابعاد دیگر اندیشه‌های ایشان و رفتار و تصمیماتشان است.

نویسنده این اثر افزود: آیت الله خامنه‌ای، ایدئولوگی استراتژیست است که جامع شخصیت‌های شهید مطهری بعنوان یک ایدئولوژیست و شهید بهشتی بعنوان یک استراتژیست به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه ما همچون ماهی در آب، قدر آب را نمی‌دانیم، گفت: نباید، چون در کنار کوه قرار داریم عظمت ایشان را نبینیم و نیاز به فاصله زمانی یا مکانی داشته باشیم.

نویسنده کتاب «منظومه فکری آیت الله خامنه ای» ارتقای رتبه علمی کشور را فقط با حمایت‌های شخص رهبری امکان پذیر دانست.

خسرو پناه گفت: تصمیمات به هنگام و موثر و موفقی که مقام معظم رهبری در مراحل مختلف انقلاب اسلامی اتخاذ کرده اند به اذعان دشمنان نظام نیز بسیار هوشمندانه و مدبرانه بوده است.

وی افزود: حمایت ایشان از ارتش در زمانی که برخی از افرادی که اکنون مخالف سپاه پاسداران صحبت می‌کنند در ابتدای انقلاب از انحلال ارتش دفاع می‌کردند، اما ایشان با پوشیدن لباس ارتشی در جبهه حاضر می‌شدند و ارتش و سپاه را دو بال نظامی کشور می‌دانستند.

خسروپناه افزود: امکانات کم ما در دوران دفاع مقدس موجب شد تا نخستین توصیه ایشان پس از پذیرش مسئولیت رهبری، ساخت موشک و ارتقای ارتفاع و برد موشک‌ها بود که اگر موشک نداشتیم هم اکنون ده‌ها بار به ایران حمله نظامی شده بود.

وی اضافه کرد: رتبه علمی کشور در مقاطعی تا ۶۰ و ۷۰ کاهش یافته بود که براساس نظر ایشان و تدوین نقشه جامع علمی کشور و با حمایت شخصی از طرح‌های تحقیقاتی همچون سلول‌های بنیادی، ماهواره، موشک و فناوری نانو توانستیم رتبه ۱۶ و ۱۷ جهان را کسب کنیم.

خسروپناه در ادامه گفت: تصمیم مدبرانه و حلیمانه ایشان در فتنه‌های کشور به گونه‌ای بود که تهدید را به فرصت و بصیرت افزایی تبدیل کردند و فتنه را خنثی ساختند.

نویسنده کتاب منظومه فکری آیت الله خامنه‌ای گفت: ایشان در زمانی که عربستان نمی‌خواست پیکر‌های جانباختگان حادثه منا را به ایران تحویل دهد با سخنانی قاطع موجب چرخش موضع عربستان و همکاری با هیئت ایرانی شد.

وی افزود: مبارزه با داعش در خارج از مرز‌ها زمانی که بسیاری سیاستمداران کشور از همه جناح‌ها با آن مخالف بودند تنها با پافشاری و دستور رهبری آغاز شد و دیدیم که اگر داعش به ایران راه می‌یافت همانند حادثه مجلس شورای اسلامی جنایت می‌آفرید.

خسروپناه با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و باور داشتن ایشان به مردم سالاری اقتصادی در عمل مورد توجه قرار نگرفته است تاکید کرد: هر کجا که براساس نظر مقام معظم رهبری حرکت کرده ایم به موفقیت دست یافته ایم و مشکلات اقتصادی کشور به سبب بی توجهی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: براساس اقتصاد مقاومتی می‌توان با دیگر کشور‌ها ارتباط اقتصادی داشت، اما نباید به آنان اعتماد کرد بلکه باید بر مبنای اتکا به توان داخلی، اقتصاد را برنامه ریزی و مدیریت کنیم تا مشکلاتی همچون اشتغال و رکود اقتصادی و تورم در کشور حل شود.

نویسنده کتاب منظومه فکری آیت الله خامنه‌ای گفت: تصمیم گیری‌های به موقع و جامعیت ایشان در تصمیم گیری همچنین خدامحوری ایشان موجب اتخاذ تصمیمات صحیح و به موقع از سوی ایشان شده است.

وی افزود: خدامحوری و همچنین داشتن نگرش ملی و بین المللی و جامعیت ایشان در ایده پردازی و سیاست گذاری از عوامل موفقیت معظم له در تصمیمات صحیح و به موقع است.

خسروپناه افزود: اصول راهبردی ایشان بر مبنای راهبرد‌های اجتهادی است که همراه با اخلاق و صداقت به موفقیت می‌رسد.

وی افزود: صداقت ایشان با خدا در تهجد و همچنین صداقت ایشان با مردم از دیگر جنبه‌هایی است که موجب یاری خداوند به ایشان می‌شود.
کد خبر: 95961
Share/Save/Bookmark