داوری کتاب های سینمایی از سال ۹۵ تا شهریورماه ۹۶ / کتاب‌های برگزیده توسط خانه سینما خریداری می‌شوند
در نشست هفتمین جشن کتاب سال سینمای ایران عنوان شد:
داوری کتاب های سینمایی از سال ۹۵ تا شهریورماه ۹۶ / کتاب‌های برگزیده توسط خانه سینما خریداری می‌شوند
دبیرهفتمین جشن کتاب سال سینمای ایران گفت : از اول مهرماه کتاب های ارسال شده به دبیرخانه به داوران ارائه می شود و آنان می بایستی تا پنجم بهمن ماه لیست کاندیداهای خود را اعلام کنند.
 
تاريخ : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴
به گزارش خبرنگار هنرنیوز، صبح امروز نشست خبری هفتمین جشن کتاب سال سینمای ایران با حضور خسرو دهقان دبیر جشن و کامران ملکی در محل خانه سینما برگزار شد.

خسرو دهقان با بیان اینکه من به عنوان دبیر این جشن با توجه به اینکه اعتقادی به نوآوری ندارم تغییرات خاصی در آن ایجاد نکردم یادآور شد: تلا ش خواهم کرد در ادامه فعالیت های دبیران گذشته این جشن قدم بردارم.

دبیر هفتمین جشن کتاب سال سینمای ایران از انتشار 130 عنوان کتاب در یکسال گذشته خبر داد و اظهار داشت: از سال ۱۳۰۹ تا ۱۳۵۷ تنها ۳۰۰ عنوان کتاب در حوزه سینما در ایران منتشر شده است.

وی ادامه داد: داوران این دوره از جشن شامل بیژن اشتری، شهریار توکلی، حسن حسینی، حبیب رضایی، علی لقمانی، امیررضا نوری پرتو و اصغر یوسفی نژاد هستند.

خسرو دهقان به کتاب اصغر یوسفی نژاد با نام «کتابشناسی ایران در سینما» اشاره و اظهار کرد: این کتاب سال گذشته به عنوان کتاب سال سینمای ایران انتخاب شد و معتقدم این یک اثر مهم در سینما محسوب خواهد شد.

دهقان گفت: از اول مهرماه کتاب های ارسال شده به دبیرخانه به داوران ارائه می شود و داوران نامبرده چهار ماه فرصت دارند تا کتاب ها را مطالعه و تا پنجم بهمن ماه لیست کاندیداها اعلام می شود. همچنین هفتمین جشن کتاب سال سینمای ایران قرار است چهارم اسفندماه سال جاری در خانه سینما برگزار شود. تاکید می کنم که کتاب هایی که از ابتدای سال ۹۵ تا شهریورماه ۹۶ با موضوع سینما منتشر شده اند داوری می شوند.

دبیر هفتمین جشن کتاب سال سینمای ایران از هدهد زرین و 5 سکه طلا به عنوان جوایز مختلف جشن کتاب سال سینمای ایران یاد کرد.

کامران ملکی نیز در این نشست خبری گفت: کتاب‌های برگزیده توسط خانه سینما خریداری می‌شود و در اختیار سینماگران قرار می‌گیرد در سال گذشته از هر عنوان کتاب ۲۰۰ نسخه خریداری شده بود.

وی افزود: یکی از سیاست های جدید خانه سینما این است که همه انجمن ها و صنوف در حوزه فعالیت های خود فعال تر شوند. به همین دلیل به زودی توسط انجمن های مختلف مانند انجمن منتقدان، انجمن تهیه کنندگان، انجمن دستیاران و انجمن فیلم های کوتاه نشست هایی با موضوع روز سینما برگزار می شود. به عنوان مثال انجمن تهیه کنندگان فردا سه شنبه نشست تخصصی درباره امنیت داده های دیجیتالی در سینما برگزار می کند.
کد خبر: 94890
Share/Save/Bookmark