سریال «چرخ گردون» ؛ چرخی که قرار است شادی آفرین باشد
سریال «چرخ گردون» ؛ چرخی که قرار است شادی آفرین باشد
همین که سیمای ملی در این دوران سخت به تکاپوی تولید سریال های طنز توسط کاربلدهای این بخش افتاده و دست پُری را برای این نوع سریال ها ( تولید نود قسمتی) در نظر گرفته است را باید به فال نیک گرفت.
 
تاريخ : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۵
به گزارش هنرنیوز ؛ به تازگی شبکه دو در شب های زمستان مبادرت به پخش سریال چرخ گردون به کارگردانی جواد مزدآبادی و تهیه کنندگی سعید مرادی کرده تا چرخ گردون اولین سریال تولیدی و سرآغاز ساخت آثار نمایشی مرکز سیمرغ سازمان صدا وسیما باشد. سریالی که با چاشنی طنز درصدد گرم کردن خانه های ایرانیان در این زمستان نسبتا سرد است. اما باید دید آیا سریال هایی از این دست ، توانایی گرم کردن خانه ها به لحاظ طنز و حفظ تماشاگران را دارند یا خیر؟

گویا قرار است این سریال یک کار نمایشی نود قسمتی باشد ؛ پس باید جذب تماشاگر و ارتباط با مخاطب به گونه ای باشد تا مسئولین تلویزیون را برای ادامه تولید دو فصل بعدی آن مجاب سازد.

قصه اصلی سریال چرخ گردون بنا به اطلاعاتی که از داستان این سریال از قول دست اندرکاران آن در رسانه ها منتشر شده است داستان دو رقیب به نام کریم آشی و غلام عدسی است، که قرار است عرصه رقابت و رفاقت آنها در یک پارک ، قصه‌های شیرینی را رقم بزند.

مخاطب تاکنون دو قسمت از این سریال را بیشتر ندیده است و هنوز چهره غلام عدسی که به احتمال قوی باید نقش آن را علیرضا خمسه بازی کند به تماشاگر رونمایی نشده است تا شاهد رفاقت ها و رقابت ها و کل کل های آنان در پارک برای جذب مشتری باشد اما آنچه که مسلم است این سریال قرار است خنده و اوقات خوشی را برای مردم در فصل زمستان فراهم سازد و با توجه به سابقه جواد مزدآبادی در تولید کارهای طنز، باید منتظر سریالی سرزنده و شاد با رویکرد مضامین اجتماعی باشیم چرا که گویا تمام ماجراهای داستان این سریال در پارک می گذرد و با توجه به اینکه پارک مکانی عمومی برای حضور تمام اقشار جامعه می باشد بی شک ، باید شاهد حل قصه های اجتماعی آدم های حاضر در پارک با محوریت کریم آشی و غلام عدسی باشیم.

با نگاهی به فیلم های پرفروش این روزهای طنز سینمای ایران که رکورد تازه ای را در باب فروش های چند صد میلیارد تومانی به ثبت رساندند ؛ دیگر سلیقه مخاطب همچون گذشته راضی به طنزهای معمولی نیست و بی شک ، انتظار کیفیت بالاتری را از تولیدات کمدی و طنز دارد و دیگر شوخی های بی مزه ، سطحی ، سخیف و گاها خارج از عرف ، او را راضی نمی کند و حتما این سلیقه رو به افزایش نیز مورد توجه دست اندرکاران تلویزیون هم بوده است و اینجاست که مخاطب از تولیدات طنز بویژه سریالی که قرار است نود قسمتی باشد انتظار بیشتری به لحاظ کیفیت کارگردانی ، دکوپاژ ، میزانسن ، فیلمبرداری ، بازی ، صدا ، لباس ، جلوه های بصری و میدانی ... و همچنین پرهیز از طنزهای سخیف و دوری از ابتذال و بی مزه گی را دارد. در این میان صد البته وجود تهیه کننده که قلب تپنده سریال است حائز اهمیت است. لذا حضور سعید مرادی تهیه کننده این سریال که از زمره تهیه کنندگان کاربلد ، خوش اخلاق و با رزومه قابل قبول است ، حتما نقطه قوتی برای این سریال خواهد بود. این درحالی است که با نگاهی به تولیدات پیشین طنز جواد مزدآبادی که معمولا طنزهای آبرومند و نجیبانه ای را راهی تلویزیون کرده و همواره در تمامی این تولیدات نیز ، هیچگاه ، نگاه نقادانه خود را فراموش نکرده ؛ نوید تماشای سریالی تازه ای را برای مخاطب دارد.

شاید نوشتن از سریالی که تنها دو قسمت از آن پخش شده است کار منطقی نباشد ؛ اما باید اذعان کرد همین که سیمای ملی دراین دوران سخت به تکاپوی تولید سریال طنز توسط کاربلدهای این بخش افتاده و دست پُری برای این نوع سریال ها دارد را باید به فال نیک گرفت.

مجید معافی
کد خبر: 99328
Share/Save/Bookmark