اغلب اهالی سینما در بیکاری، فقر مطلق و استیصال به سر می برند/ هیچ مدیر و مسئولی به فکر اهالی سینما نبوده و نیست!
حسن زاهدی :
اغلب اهالی سینما در بیکاری، فقر مطلق و استیصال به سر می برند/ هیچ مدیر و مسئولی به فکر اهالی سینما نبوده و نیست!
 
تاريخ : چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

حسن زاهدی صدابردار پیشکسوت سینما در خصوص ۸ سال فقدان خدمات صنفی به سینماگران در دولت تدبیر و امید که با شوآف بازگشایی خانه سینما در سال ۱۳۹۲ همراه بود گفت: اغلب اهالی سینما در بیکاری، فقر مطلق و استیصال به سر می برند و متأسفانه هیچ یک از مسئولان و مدیران و دست اندرکاران و سیاست گذاران نهادهای متعدد سینمایی و خانه سینما که عنوان جامعه اصناف سینمای کشور را با خود به یدک می کشد در این سال ها تدبیری برای برون رفت از این اوضاع تلخ و اسفبار اندیشه نکرده اند.

صدابردار فیلم های سینمایی «درباره الی» و «خاک آشنا» دراین گفتگوافزود: در این سال ها شاید اندک کارهایی از سوی مسئولان خانه سینما برای بهبود اوضاع سینماگران صورت گرفته این کارهای جزئی که به سختی می توانیم آن ها را به خاطر بیاوریم مسکن موقتی بوده و هیچ دردی از سینماگران بیکار و خانه نشین درمان نکرده است.

وی ادامه داد: در این سال ها تنها صندوق اعتباری هنرمندان بوده که هرزگاهی فریادرس سینماگران بوده و به عناوین مختلف مبالغی به حساب های آن ها واریز کرده و یا مشکلات بیمه ای ایشان را برطرف کرده است.

زاهدی سپس با تأکید بر اینکه با توجه به بیکاری زیاد و وضعیت وخیم سینما ما نیاز به حضور مدیرانی دغدغه مند و کاربلد برای ساماندهی به وضعیت صنوف سینمایی داریم اظهار داشت: در این سال ها هیچ مدیر و مسئولی به فکر اهالی سینما نبوده و نیست که اگر چنین مدیری بود سینما و سینماگران هرگز با چنین وضعیت دهشتناکی در زندگی شان روبرو نمی شدند و اوضاع سینما اینقدر آشفته نمی شد.

این سینماگر پیشکسوت در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه در این سال ها فقط اوضاع صنوف سینمایی نابسمان نبوده و متأسفانه وضعیت تولید در سینما نیز با بحران جدی روبرو بوده است تصریح کرد: محتوای آثار سینمایی در این سال ها به صورت مطلق افتضاح بوده و به جز تعدادی انگشت شمار از کارگردانان که با تعهد و تخصص مبادرت به تولید فیلم می کردند مابقی فیلم ها حتی ارزش یک بار دیدن را هم نداشتند و این مایه تأثر و تأسف است که وضعیت هنر هفتم در کشور چنین نابسامان شده است.

وی در پایان این گفتگو افزود: من امیدوارم این روزهای تلخ و تأثربرانگیز هرچه زودتر به پایان برسد و ما بتوانیم شاهد رشد و شکوفایی سینمای کشورمان باشیم و این همه فلاکت و رنج مصیبت نیز از زندگی اهالی زحمتکش سینما برداشته شود.
کد خبر: 98626
Share/Save/Bookmark